Çözüldü AMD'den NVIDIA'ya geçişte sürücü güncellemesi nasıl yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErenKızıltaş

Hectopat
Yer
Parthenon Tapınağı
Merhaba, bugün yeni bir RTX 2060 aldım. Eski ekran kartım AMD RX580 8 GB'lık versiyondu. Kartı taktım yeni sürücüsünü yükledim ancak eskiden AMD sürücüleri yüklü olduğu için yapmam gereken fazladan bir şey var mı bilmiyorum. (eski sürücüleri silmek gibi). Nasıl yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, bugün yeni bir RTX 2060 aldım. Eski ekran kartım AMD RX580 8 GB'lık versiyondu. Kartı taktım yeni sürücüsünü yükledim ancak eskiden AMD sürücüleri yüklü olduğu için yapmam gereken fazladan bir şey var mı bilmiyorum. (eski sürücüleri silmek gibi). Nasıl yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz?

• DDU ile sürücü kaldırın.
  • Sonra kartınızı takın.
  • Kaldırma işlemini ekranın "For upgrade (recommended)" diyecektir ona tıklayın.

• DDU ile sürücü kaldırın.
  • Sonra kartınızı takın.
  • Kaldırma işlemini ekranın "For upgrade (recommended)" diyecektir ona tıklayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücü çakışma diye bir şey olmaz birisi AMD birisi NVIDIA. Ekran kartını değiştirdiğin taktirde yeni ekran kartını sistem algılayıp diğer driverı deaktive ediyor zaten. Ama yine de arkada kalan parçaları DDU ile siliyoruz.
İkisinin de Ven IDleri farklı nasıl bir çakışma bekliyorlarsa forum üyelerimiz bilmiyorum. DDU ile ekran kartı driverini kaldırıp yeni ekran kartı driverını kurman yeterli uğraşamam diyorsan yeni ekran kartını tak direkt onun driverını kur gene yeter sadece AMD ekran kartının driverı sistemde kurulu kalır yer kaplamaktan başka bir işlevi olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı