AMDGPU ile AMDGPU-PRO arasında ne kadar fark var?

cengover_ekin

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Bu iki sürücü arasındaki farkları incelemiştim temel olarak biliyorum. Ancak kullanıp tecrübe etmiş varsa açıklayabilir mi, hangisi daha mantıklı, çok fark var mı? Teknik farklarını da duymak isterim, muhakkak bilmediğim şeyler vardır konu hakkında.

AMDGPU sürücüleri halihazırda yüklü geliyor, bildiğim kadarıyla. Yani ek uğraşa gerek olmayacak. Ancak PRO için emin değilim nasıl yüklendiğini.

Kurmayı düşündüğüm sürücü, AMD ATHLON 3000G için. Gerekirse bunu da göz önünde bulundurabiliriz.

Merhaba arkadaşlar. Bu iki sürücü arasındaki farkları incelemiştim temel olarak biliyorum. Ancak kullanıp tecrübe etmiş varsa açıklayabilir mi, hangisi daha mantıklı, çok fark var mı? Teknik farklarını da duymak isterim, muhakkak bilmediğim şeyler vardır konu hakkında.

AMDGPU sürücüleri halihazırda yüklü geliyor, bildiğim kadarıyla. Yani ek uğraşa gerek olmayacak. Ancak PRO için emin değilim nasıl yüklendiğini.

Kurmayı düşündüğüm sürücü, AMD ATHLON 3000G için. Gerekirse bunu da göz önünde bulundurabiliriz.
AMDGPU daha iyi.

Tam emin değilim ama biraz daha iyi bir 3D performansı olduğunu duymuştum. AMDGPU aksine PRO sürücüsü kapalı kaynak. AMDGPU-PRO'nun Freesync gibi birkaç özelliği desteklemesi nedeniyle tercih edilebilirdi ama AMDGPU da bu özelliklere kavuşunca pek bir anlamı kalmadı bence.

Athlon 3000G Pro adında mesela bir işlemci de var, bunlar genellikle Pro ürünler olarak kurumsal hitap ettiğinden birkaç ufak tefek farklılık oluyor Pro'larda. Sürücüsü de ona göre tabii.

Siz düz olanı kursanız da çok fark etmez.
O işlemciyi bulamadım. Ürün sayfasını atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı