AMD'nin gelecek işlemci planlaması nedir?

AMD / İntel kıyaslamasında fiyat / performans olarak baktığınızda hep AMD önde oluyor. Ben şunu sormadan edemeyeceğim. Satış olarak AMD nin çok üstünde bir piyasası olan İntel neden fiyatlarını düşürmüyor? AMD nin hep geriden geldiğini söyleyen arkadaşlar da geçmişten bi haber sanırım. İntel Dual Core işlemcilerde uzun süre kalmışken AMD Athlon ve Phenom ile piyasada nal toplatıyordu. İntelin son zamanlarda bu kadar gelişmesinin sebebi i serisi işlemcilerin oluşumunda IBM tarafından aldığı destekten kaynaklı. AMD nin ise firma olarak köklü bir değişime girmesi lazım. FX serisinde AM3 + sokette çok uzun süre ısrar etmesi bence piyasadaki payının gün geçtikçe düşmesine sebep veriyor. 32 nm işlemcilerde kendini artık kanıtladı AMD. ZEN teknolojisi ile 14nm işlemciler AMDye eski ününü geri kazandırabilir diye düşünüyorum.

Affedersin @a7qq ile karıştırdım. Onun anakartı 125W işlemcileri desteklemiyordu. Uykumu iyi alamadım bugün :(

Uyumluluk listende 125W'lık işlemciler var. Ve anakartın 6 çekirdekli işlemcileri destekliyor. Alabiliyorsanız alın. Gayet güçlü bir işlemci.
Açıkçası internetten ikinci el almaya pek güvenemiyorum işlemci pinleri yamulmuş şekilde bozuk olarak gelirse diye o yüzden bilgisayarcılara söyledim eğer 4 veya 6 çekirdekli phenom II gelirse haber verin bana diye deneyerek alırsam içim rahat eder ancak :)

2016'da zen mimarili işlemcilerin çıkması bekleniyor. Bir an önce piyasaya çıksa da rekabet durumu olsa, biz son kullanıcılarda bu durumdan yararlanabilsek.

Beyler gerçekten çok yardımcı oldunuz.Konuyu kilitlemeden önce sizden bi ricam olacak bana Sahibinden'den veya technopatın ikinci el bölümünden 1866 mhz ramleri kullanabileceğim R9 270 i darboğazsız olarak kullanabileceğim bi anakart ve işlemci bulabilirmisiniz? Fiyatı ne kadar az olursa o kadar iyi ama 50 tl farkedipde çok daha iyi olacaksa onu söylerseniz sevinirim.Seneye bekliycem Amd nin Zen mimarisini bu yüzden şimdilik beni kurtarcak ucuz yollu bi anakart ve işlemci bulursanız gerçekten çok yardımcı olursunuz.

Beyler gerçekten çok yardımcı oldunuz.Konuyu kilitlemeden önce sizden bi ricam olacak bana Sahibinden'den veya technopatın ikinci el bölümünden 1866 mhz ramleri kullanabileceğim R9 270 i darboğazsız olarak kullanabileceğim bi anakart ve işlemci bulabilirmisiniz? Fiyatı ne kadar az olursa o kadar iyi ama 50 tl farkedipde çok daha iyi olacaksa onu söylerseniz sevinirim.Seneye bekliycem Amd nin Zen mimarisini bu yüzden şimdilik beni kurtarcak ucuz yollu bi anakart ve işlemci bulursanız gerçekten çok yardımcı olursunuz.
Güncel

Güncel
güncel

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı