Ameliyatlı buruna hasar gelirse ne olur?

Kargaşa

Hectopat
Yer
Ankara
Diyelim ki ben 18 yaşında burun ameliyatı oldum her şey güzel. Aradan 2 yıl geçsin 20 yaşında olayım. Sert bir yumruk yedim burnuma. Bir şey olur mu? Çok mu zarar gelmiş olur? 2 yıl değil 5 yıl olsa bile bir şey değişir mi?

Normal buruna bile sert yumrukta hasar gelir ameliyatlı ise daha kolay hasar gelir ama ileride tamamen iyileşirse normal burun gibi olur.

Sert bir yumrukta garanti travma yaşarsın veya yeterince sertse ölümcül bile olabilir. Estetik oldum geçti gibi bir olay ne yazık ki yok. 3 yıl olacak halen daha eskisi kadar sağlam hissettirmiyor. Muhtemelen ölene kadar bu his benimle gelecek.

Ayrıyeten bu alan ölüm üçgeni olarak geçer.
Dikkatli korunmalıdır.

Yüzünüzdeki 'ölüm üçgeni'ne dikkat! Oradaki sivilceleri sıkmayın yoksa... -  Sağlık Haberleri

Burnumda 2 tane kırık var üstüne de bolca yumruk yedim. En baba kanıyor, mike tysondan yumruk yemiyorsanız öleceğinizi düşünmüyorum.

Doğru biraz abartmışım. Yani en basitinden yere düşmek de olabilir.

Ben, benim yorumumun bir üstündeki yoruma hitaben yazmıştım aslında.

Arkadaş ölüm üçgeninden bahsetmiş de vücutta darbe alındığında ölümle sonuçlanması muhtemel olan farklı yerler var ancak bunların içinde burun ağız olduğunu düşünmüyorum. En azından belli bir şiddete kadar olan darbelerde diyebiliriz çünkü belli bir şiddetin üzerindeki darbeler için yorum yapmak zor.

Ben, benim yorumumun bir üstündeki yoruma hitaben yazmıştım aslında.

Arkadaş ölüm üçgeninden bahsetmiş de vücutta darbe alındığında ölümle sonuçlanması muhtemel olan farklı yerler var ancak bunların içinde burun ağız olduğunu düşünmüyorum. En azından belli bir şiddete kadar olan darbelerde diyebiliriz çünkü belli bir şiddetin üzerindeki darbeler için yorum yapmak zor.
Ben arkadaşın dediği gibi sert bir yumruk için yorum yaptım.
Yüze alınan darbelerle hafife alınsa da bu güne kadar on binlerce insan ölmüştür.

Yeni konular

Geri
Yukarı