American Megatrends CPU temperature hatası

Malice465

Centipat
Bu hatadan sonra düğmeye basarak bilgisayarımı kapattım ve biraz bekledim PC soğusun diye. Fakat biraz bekledikten sonra PC'yi açtığımda ne ekran geldi ne fare ne klavye hiçbiri açılmadı sizce işlemcim mi yandı? Yandı desek koku almadım.

Yerine oturttuktan sonra öbür vidalar yine oynamıyorsa bir bilgisayarcıya götürmeyi deneyin derim. Vidaları çıkaramadan işlemcinin durumu hakkında bir şey söylemek zor.

Bu Arada Vidalar Kompile Çıkmayacak kasanın diger tarafınıda açınız.
O Bölgede o Videları Tutan 1 Çerceve Var Gevsettiginizde Onu Bırakıcak.

Bu arada vidalar kompile çıkmayacak kasanın diger tarafınıda açınız.
O bölgede o videları tutan 1 çerceve var gevsettiginizde onu bırakacak.

Biliyorum ama o çerçeve vidalar gevşemeden çıkmıyor.

Tüm RAM'leri çıkardım BIOS pilini de çıkardım silgiyle temizledim filan takdım yerine her şeyi ama nafile. Ekran kartını da çıkarttım geri taktım yine çalışmadı muhtemelen işlemciye bir şey oldu.

Biliyorum ama o çerçeve vidalar gevşemeden çıkmıyor.

Tüm RAM'leri çıkardım BIOS pilini de çıkardım silgiyle temizledim filan takdım yerine her şeyi ama nafile. Ekran kartını da çıkarttım geri taktım yine çalışmadı muhtemelen işlemciye bir şey oldu.
Anladıgım Kadarı ile kesinlikle elektrik almıyor kasanız şuanda PSU'danda şüphelenmek lazim bu durumda.

Bu hatadan sonra düğmeye basarak bilgisayarımı kapattım ve biraz bekledim PC soğusun diye. Fakat biraz bekledikten sonra PC'yi açtığımda ne ekran geldi ne fare ne klavye hiçbiri açılmadı sizce işlemcim mi yandı? Yandı desek koku almadım.

İşlemcinin macunu büyük ihtimalle kurudu ve bilgisayar tjmax değerine ulaştı ASUS anakartlarda bu sıcaklığa ulaşınca CPU temperature hatası verir.

Anakartım bozulmuş sorduğumda 2. ektan bir anakart takamayız dedi sizce doğru mu?
Anakart Güç ünitelerinde arıza olmuş olabilir tamir edebilen kişilerden fiyat alabilirsiniz veyahut sisteminize göre 1300-1500 tl aralıgında anakart alabilirsiniz. 2.el tavsiye etmiyorum ama güvenilir kişiden temin ederseniz olabilir.

Anakart güç ünitelerinde arıza olmuş olabilir tamir edebilen kişilerden fiyat alabilirsiniz veyahut sisteminize göre 1300-1500 TL aralıgında anakart alabilirsiniz. 2.el tavsiye etmiyorum ama güvenilir kişiden temin ederseniz olabilir.

2250 TL fiyat aldım 1800 TL anakart dendi 200 TL macun 250 TL CPU fanı 2. el anakart alıp macunuda başka yerlerden alsam daha ucuza gelir gibi sizce?

Çünkü cpu fanım çalışıyodu sorun yoktu

Yeni konular

Geri
Yukarı