Amerika alan kodlu bilinmeyen bir numara WhatsApp'tan mesaj atıyor

göktuğ d

Decapat
Daha fazla  
+1 alan kodlu bilinmeyen bir numara bugün saat 11 civarlarında WhatsApp'tan bana "merhaba, nasılsın" gibi şeyler yazdı. Profil fotoğrafının fake olduğu çok belliydi. Ona numaramı nereden bulduğunu ve kim olduğunu sordum. Bana adının Sophia olduğunu ve numaramı rastgele bulduğunu söyledi. Profil fotoğrafı sahteydi. Bunun ne olabileceği hakkında bir fikre sahip olan var mı? Dolandırıcı gibi bir şey mi?

Dolandırıcı belki benzeri birşeydir. Belki bir arkadaşın sahte numara alınan sitelerden numara alıp seni trollemeye çalışıyordur. Bu tür bilinmeyen numaralar bana da mesaj atıyor. Instagram profilimden buluyolar sanırım numaramı. (genelde hep yurt dışında olurlar) link atarsa sakın tıklamayın, uğraşmayın direkt şikayet edin ve engelleyin.

Dolandırıcı belki benzeri birşeydir. Belki bir arkadaşın sahte numara alınan sitelerden numara alıp seni trollemeye çalışıyordur. Bu tür bilinmeyen numaralar bana da mesaj atıyor. Instagram profilimden buluyolar sanırım numaramı. (genelde hep yurt dışında olurlar) link atarsa sakın tıklamayın, uğraşmayın direkt şikayet edin ve engelle.

Engelledim zaten numaramı nasıl bulduğunu sorduktan sonra. Başıma ilk kez böyle bir şey geliyor şaşırdım biraz.
Muhtemelen Google'ın sağladığı hizmet gibi bir servisten seni "troll"lemeye, kandırmaya çalışan bir arkadaşındır.
Çok takılma. Engelle geç derim.

Engelledim. Arkadaşım olma ihtimali benim de aklıma geldi ama böyle bir şey yapacak bir arkadaşım aklıma gelmiyor. Bütün arkadaşlarımla mesaj geldiği sırada konuşuyorduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı