Amerika gerçekten sanıldığı gibi mi?

Hiçbir Amerikalı gencin hayalinin Lamborghini olduğunu görmedim, nasıl ya diyebilirsin. Çünkü bu araçlar çok rahat alabileceği türden, ailesinin yanında yaşayıp çalışan bir genç bizim ömrümüz boyu çalışıp alamayacağımız aracı ayda 1300 dolar taksit ile alabilir ve borcunu 160 ayda kapatabilir. Bak bunu asgari ücret ile çalışan birisini baz alarak söylüyorum, eğer mesleğini aldıysa zaten 60 ay yapıp 3000 öder geçer. Amerika'da doğan birisi hayata 1-0 önde başlar, çünkü 16 yaşına geldiğinde ilk aracını veya motorunu ailesi hediye eder, 18 yaşına geldiği zaman ise sevgilisi ile ayrı eve çıkar ve 19 yaşında hayatını tamamen kurabilir.

Örnek olarak yazmıştım. Bunu bile rahat alabiliyorlarsa, ben beynimi çöpe atıyorum artık.

Örnek olarak yazmıştım. Bunu bile rahat alabiliyorlarsa, ben beynimi çöpe atıyorum artık.

O örnek bile artık bizim hayallerimizden geliyor maalesef. Eğer yaşam standartı iyi olan bir ülkede doğsak hiç bunları düşünmezdik, yahu bu yaşımızda eğlenmemiz gerekirken sürekli siyaset konuşuyoruz. Normalde arkadaşlarımız ile eğlenmemiz, aktivite yapmamız gerekirdi...

En kötü doktor bile Amerika'da yıllık 200 bin Dolar civarı kazanıyor, gerçekten ağlıyorum bu duruma. Umarım da Üniversite sınavına girebilir ve 360 taban puan alıp Çanakkale Üniversite'sinde tıp okuyabilirim, eğer başarabilirsem direkt toz olacağım. Aksi takdirde peder mesleği tır şoförlüğü yapar yılda en az 120 bin Dolar kazanırım.

Aylık 10K Dolar maaş alsan maaşın yarı fiyatına RTX 3090'lı PC alabiliyorsun.
1621971274680.png

Hocam şey gibi bu. Hani gurbetçi dayılar var Türkiye çok güzel deyip Amerika ve Almanya'da yaşıyorlar. Aynısının Türk olmayan versiyonu. Ancak şu bir gerçek Amerika'nın durumu çok iyi tamam ama orada da ırkçılık çok fazla ve polisler çok gereksiz şiddet uyguluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı