Amerika'da iş hayatı

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar oyun ile alakası yok ama Amerika'da iş hayatını GTA V gibi geçirenler bol. Nasıl desem, yatırım yapabiliyorsunuz veya yat ve helikopter alabiliyorsunuz. İş kurmak çok kolay ve hep gördüğüm insanlar böyle. Bill Gates vb. neden Amerika'da böyle. Ya da mesela Youtube kanallarına bakıyorum, adamlar genellikle modernize silah ya da çok değişik icat ve buluş yapıyorlar. Neden böyle?

Türkiye'de neden hayat böyle değil?

Demek istediğim şu, Türkiye gibi köklü bir devlette neden böyle atılımlar yok? Nereden baksanız tarihi 200 senelik bir ülke olan Amerika ne oldu da böylesine gelişti?

Siyasete girmeden ve kırıcı olmadan konuşalım.

Ben mesela ete bağlıyorum. Et yiyemeyen insanlar genellikle üretemez bence. Amerikalıların elinden eti alırsanız mevzu çıkar, B12 muhabbeti falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
B12 çok önemli bi faktör arkadaşlar. Biz maalesef makarnayı çok yiyoruz ondan böyleyiz.
Aynen öyle. Biz ekmek ve makarnayla beslenen bir milletiz. Buna itiraz eden olacağını sanmıyorum zaten:)

Nasıl desem, yatırım yapabiliyorsunuz veya yat ve helikopter alabiliyorsunuz. İş kurmak çok kolay ve hep gördüğüm insanlar böyle.
İstanbul'un bazı yerleri, Bodrum'un bazı yerlerine gidersen sürekli helikopterleri yatları görürsün. Onlar daha zengin ve daha çok insan olduğu için göze batıyor. Burada olup zengin olanlarda öyle yaşıyor.

Sabah yataktan kalkarsın, Seven Eleven ya da Starbucks'dan kahveni alır, işe gidersin. Ortalama 8-9 saat sonra evine gelirsin ve aynısını tekrarlarsın. Biraz para biriktirir Mortgage ile ev alırsın, ev kredisi ödemeye başlarsın 10-30 yıl arası değişir bu süre. İyi bir meslek sahibiysen her sene bi' yere tatile gidersin. Amerika'da GTA 5 gibi olan tek şey polistir. Benim için güzel ülke yaşanır🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı