Amerika'da iş hayatı

Makarnalara B12 takviyesi yapılsın, 50 seneye 1. Dünya ülkesiyiz 🇹🇷

Ayrıca ilk kim dedi bilmiyorum fakat sabah kahve içmek çok da mühim bir şey değil. Ben de içiyorum işte, A101' den aldığım hazır sütlü türk kahvesi ☺
Sen daha çok içersin A101 kahvesini o zaman ne diyeyim. Bu milletin bi' parçası olduğunu unutma istersen🙃 Kendi milletini aşağılayarak bir yere varabilen görmedim ben açıkçası. Tamam kabul ediyorum ülkenin çoğunluk kısmı cahil ama adamlar cahil olmayı seçmediler ki? Köyde büyüyüp, metropollere göç etmişler ne görürlerse ona inanıyorlar. Hadi makarnaya B12 koyalım gibi bir çözüm sunmak yerine adamlara eğitim verelim. Bu yorumum tek sana değil.

Bütün sırlar şu kısacık videoda yer alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kısmın uzun hali vardi şimdi bulamadım ama efsanedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Düşündüğün gibi olduğunu sanmıyorum Amerika zengin bir ülke haliyle Vatandaşı için herşey en düşük seviye'de alım güçleri var diye zenginler, Örnek olarak milyon Lira'lık Arabalar Amerika'da 100-150 Bin Dolar en fazla oluyor haliyle daha rahat alıyorlar. Aslına bakacak olursan istediğin Ülke'de ol işini düzgün yaparsan takdir edilirsen senin de olabilir, Sadece Amerika'ya gitmen gerekmez.

Sen daha çok içersin A101 kahvesini o zaman ne diyeyim. Bu milletin bi' parçası olduğunu unutma istersen🙃 Kendi milletini aşağılayarak bir yere varabilen görmedim ben açıkçası. Tamam kabul ediyorum ülkenin çoğunluk kısmı cahil ama adamlar cahil olmayı seçmediler ki? Köyde büyüyüp, metropollere göç etmişler ne görürlerse ona inanıyorlar. Hadi makarnaya B12 koyalım gibi bir çözüm sunmak yerine adamlara eğitim verelim. Bu yorumum tek sana değil.

Bir yerlerden anlam çıkarıp muhalefet olmayın. B12 eksikliğini şu anki halimize bağlamanın saçma olduğunu anlatmaya çalıştım, kimsenin milletini yerdiği de yok ayrıca.

Ama şu an yerebilirim. Ben, milletimin cahil olmasını kabul etsem de çok dar görüşlü insanları barındırdığımız bir gerçek. İki üç röportaj izleyerek sorunun sadece cahillik olmadığını görebilirsin. Bir reis seçmek, sorgulamadan biat etmek genlerimize yazılmış gibi.

Amerika'daki vergileri duysa daha yaklaşmaz :)
Türkiye çok mu iyi? Asıl Türkiye vergi cenneti. Saray yapıyorlar.
ABD’de her kuruşun hesabını sorarlar.
Bütün sırlar şu kısacık videoda yer alıyor.

Bu kısmın uzun hali vardi şimdi bulamadım ama efsanedir.
Bu tür herifler neden abartılıyor?
“Dünyanın en büyük ekonomilerinden...”
Ne ekonomisi? Beton? Vergi?
Bu ülkede yazılım, teknoloji, 4. sanayi devrimi, start-up vs. Koca bir YALAN.
Daha tarım ithalatı yapan bir ülkeyiz. Maslow piramidi.
Önce karnını doyur, sonra teknoloji üretirsin.
İstediğin kadar çalış, verim olmadıktan sonra bir şeye yaramıyor.
Türk öğrencileri bütün avrupadan, amerikadan daha ağır bir eğitim müfredatı alıyor sonuç? Kim daha refah içinde yaşıyor?
Bu tür adamlar akıcı konuşma ve cazibe edici ses tonuyla büyülüyorlar.
Aynı siyasetçiler gibi; lafta, icraatte değil.

Türkiye çok mu iyi? Asıl Türkiye vergi cenneti. Saray yapıyorlar.
ABD’de her kuruşun hesabını sorarlar.
Turkiye'ye iyi dedigimi hatırlamıyorum. ABD'de azımsanacak seviyede olmadığını dile getirdim. Giden veya yasayan bilir.

Çünkü Amerika sömürücüdür. Oranın insanı röportajlarda "Biz hümanist insanlarız, herkes eşit, yaşasın kardeşlik." dese de pratikte öyle değildir. Bunca katliamın ve sömürünün çıktığı yeri cümle âlem bilir. Tabii bu iyi bir hayat sürmelerinin tek nedeni değildir, ancak büyük bir etkendir. Öte yandan bilim ve teknolojiyi sahiplendiği ve yararlı politikalar izlediği için diğer memleketlere göre daha kaliteli bir yaşamlarının olması normaldir.

@CYP Serdar Kuzuloğlu yazdıklarınızın dışında biri, detaylı hayatını okursanız göreceksiniz.

Sizin bu denli dolu olup konuya siyasilere duyduğunuz öfke ile cevap verdiğinizi düşünüyorum ama unuttuğunuz konu ise halkın büyük çoğunluğunun tepki göstermemesidir. Dolayısıyla siyasete ve bu insanlara gelene kadar önünüzde dünyanın en büyük sorunu cehalet var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı