Amerika'dan alınan laptop Türkiye'de nasıl şarj edilir?

Tazı

Kilopat
Yer
Winterfell
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Amerika'dan kendime bir laptop satin aldim ve bildiginiz gibi adaptorun guc kablosu Amerikan prizleri icin yapilmis. Türkiye'de laptopu mu nasıl en guvenli sekilde şarj ederim? (adaptorde 100-240v yaziyor)

Priz dönüştürücü aparat mi almak daha mantikli yoksa Türkiye'deki laptopumun guc kablosunu kullanmak mi?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amerika'dan kendime bir laptop satin aldim ve bildiginiz gibi adaptorun guc kablosu Amerikan prizleri icin yapilmis. Türkiye'de laptopu mu nasıl en guvenli sekilde şarj ederim? (adaptorde 100-240v yaziyor)

Priz dönüştürücü aparat mi almak daha mantikli yoksa Türkiye'deki laptopumun guc kablosunu kullanmak mi?

Teşekkür ederim.

Dönüştürücü ile orijinal adaptörü kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Kaliteli bir dönüştürücü almaya da dikkat et. 😉

Arkadaşlar farklı konu açmak istemediğim için halihazırda bu başlığın altına yazmaya karar verdim. Brooklyn Microcenter'dan Dell G16 7630 16" Laptop Computer - Metallic Nightshade Intel Core i7 13th Gen 13650HX 1.9GHz Processor; NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB GDDR6; 16GB DDR5-4800 RAM; 1TB Solid State Drive satın aldık. Ancak Amerika'dan alınan laptoplarda daha önce bahsedildiği üzere Amerikan prizlerine uygun yapılmış. Benim korkum Amerika'nın şehir elektriği ile Türkiye şehir elektriği arasında fark var mı? Nasıl bir dönüştürücü almam gerekiyor dönüştürücülerin özellikleri var mı yoksa standart cihazlar mı? Bu konuyla ilgili beni aydınlatabilir misiniz? Aşağıya şarj aletinin özelliklerini de ekliyorum. Herkese iyi bayramlar dilerim.

Dosya Ekleri

• IMG-20240412-WA0003.jpg
    IMG-20240412-WA0003.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG-20240412-WA0004.jpg
    IMG-20240412-WA0004.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 3

Yeni konular

Geri
Yukarı