Amerika'dan Laptop alma

berkyy21

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, önümüzdeki sene üniversiteye gideceğim ve bu nedenle laptop alacağım. Fakat ülkemizde fiyatlar çok tuzlu. Bana en uygun gelen şu ürün;

Fakat bu bile pahalı. Amerika'dan almak çok daha ucuza gelir diye düşünüyorum. Ama hiç tanıdığım yok orada. Amerika'dan iste ya da Amerika postam aracılığıyla almayı düşünüyorum fakat güvenemiyorum. Gümrük vergisi çıkar mı çıkarsa ne kadar? Daha önce tercih eden oldu mu ya da Amerika'dan laptop almanın başka bir yolu var mı?

Merhabalar, önümüzdeki sene üniversiteye gideceğim ve bu nedenle laptop alacağım. Fakat ülkemizde fiyatlar çok tuzlu. Bana en uygun gelen şu ürün;

Fakat bu bile pahalı. Amerika'dan almak çok daha ucuza gelir diye düşünüyorum. Ama hiç tanıdığım yok orada. Amerika'dan iste ya da Amerika postam aracılığıyla almayı düşünüyorum fakat güvenemiyorum. Gümrük vergisi çıkar mı çıkarsa ne kadar? Daha önce tercih eden oldu mu ya da Amerika'dan laptop almanın başka bir yolu var mı?
Eğer tanıdığınla getirtmez isen vergilerle ve kur sebebiyle Türkiye satış fiyatına yakın fiyattan alırsın. Amerika yerine japonya çin gibi ülkelere bakabilirsin.

Benim bildiğim kadarıyla yurt dışından bile alsanız gümrük de vergisini ödüyorsunuz ortalama aynı fiyata denk geliyor.

Gidip almanız lazım. Ayrıca Amerikan klavye diziliminde virgül farklı yerde. 2-3 kuruş ucuza alacam diye pişman olmayın. Onun yerine Avrupa ülkelerine de bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı