Amerika'dan telefon getirip işletmek

balky

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Herkese selamlar. Amerika'dan kendime iPhone 12 getirtmeyi düşünüyorum.
1. sorum: Telefonu gelen arkadaşın pasaportuna işleteceğim. Kullanacağım hattı da onun üzerine yapacağım ama telefonu Türkiye'de ben kullanacağım. Buraya kadar bir sıkıntı var mı acaba? Olur yani değil mi?
2. sorum da şu olacak: E-Devlet'te hat ile ilgili aynen şu yazıyor: ''Bu kapsamda kaydı gerçekleştirilen cihazlar 3 (üç) takvim yılı boyunca sadece kaydı gerçekleştiren yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlar üzerinden haberleşme hizmeti alabilecektir.''
Yani benim anladığım 3 yıl pasaport sahibinin adına kayıtlı hatla kullandıktan sonra istediğim hattı takabiliyorum.
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Herkese selamlar. Amerika'dan kendime iPhone 12 getirtmeyi düşünüyorum.
1. sorum: Telefonu gelen arkadaşın pasaportuna işleteceğim. Kullanacağım hattı da onun üzerine yapacağım ama telefonu Türkiye'de ben kullanacağım. Buraya kadar bir sıkıntı var mı acaba? Olur yani değil mi?
2. sorum da şu olacak: E-Devlet'te hat ile ilgili aynen şu yazıyor: ''Bu kapsamda kaydı gerçekleştirilen cihazlar 3 (üç) takvim yılı boyunca sadece kaydı gerçekleştiren yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlar üzerinden haberleşme hizmeti alabilecektir.''
Yani benim anladığım 3 yıl pasaport sahibinin adına kayıtlı hatla kullandıktan sonra istediğim hattı takabiliyorum.
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
1.Soru:Sorun yok,olur.
2.Soru:Evet hocam doğru anlamışsınız.

Hayır sorun yok, hat sahibinin kayıt yapılan pasaport sahibinin üstüne olması yeterli.

Son zamlardan sonra kayıt ücreti ne kadar oldu hatırlamıyorum ama pek fazla kârlı olmayacak gibi.

Hayır sorun yok, hat sahibinin kayıt yapılan pasaport sahibinin üstüne olması yeterli.

Son zamlardan sonra kayıt ücreti ne kadar oldu hatırlamıyorum ama pek fazla kârlı olmayacak gibi.
Hocam şöyle bir hesap yaptım:
İphone 12 128gb Türkiye fiyatı 11.500TL. Abd fiyatı 879$ (güncel kurla 6520TL)
İşletme ücreti: 2006 TL..
Yani telefonun bana maliyeti 8526TL olacak.

Aynı hesap iphone 12 pro max 128gb için: Abd fiyatı: 1100$ (8158TL)+2006TL işletim=10164TL
Türkiye fiyatı: 17000TL..

Bir telefona bu paralar verilir mi o kısmı tartışılır tabi ama her türlü buradan ucuza geliyor..

Geri
Yukarı