Amerikalı Gençlerin Türk Pop Şarkılarına Tepkisi

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Milyonlarca takipçisi olan FBE adlı Youtube kanalının yaptığı bu bölümde Amerikalı gençler Türk pop şarkılarına tepki veriyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Altyazı ayarlarından Türkçe altyazı seçeneğini seçmeyi unutmayın!

İlkokul okumamış insanların bile anlayabileceği kapasitede sözlerden oluştuğu için genel olarak pop müziği sevmiyorum. [Kesinlikle insanların eğitim v.b şartlarını aşağılamıyorum. Basit müzik benim gözümde müzik olarak geçmiyor ne yazık ki.]

İlkokul okumamış insanların bile anlayabileceği kapasitede sözlerden oluştuğu için genel olarak pop müziği sevmiyorum. [Kesinlikle insanların eğitim v.b şartlarını aşağılamıyorum. Basit müzik benim gözümde müzik olarak geçmiyor ne yazık ki.]
Katılıyorum. İki dıt dıt dıt iki tane karşı tarafı aşağılayan veya ego kabartan yoğun olarak ergenlikte kurulan şarkı sözleri. Ben kınamıyorum çünkü toplumun ihtiyacı bu şekilde olduğunu farkeden söz yazarı ve şarkıcı popüler olmak için yapması gerekeni yapıyor.

Türkçe pop; aşk, kalça, lüks araba, havuzlu villa
Protest rap; şiir, nazım, hikmet, faça, dert, keder, fakirlik, sokak, edebiyat, felsefe, ve devrim vurgusu.

Bunlar belli bir kitle toplayınca kendini bir halt sanan Türk Youtuber'ların yabancı olanlarıdır. Amaçları çok fazla izleyiciye sahip Türkler üzerinden prim yapıp para kazanmaktır. Samimi olanları ayırt edip etmemek izleyiciye kalmış. Ben bunlara prim yaptırmamaya gayret ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı