Amerika'ya gidip polis olunabilir mi?

MahanN

Hectopat
Merhaba iyi günler. Arkadaşlarım bugün bilgili olan arkadaşlardan bilgi almak için buradayım. İsmim mahan Türkiye'de yaşıyorum dil öğrencisiyim ve İngilizce eğitimi almaktayım. Zaman geçtikçe insanların hayalleri istediği bölümler değişebileceği gibi benim de bir daha değişmemek üzere polis olma hayalim var. Lakin disiplin ve kültür bakımından Amerika'yı benimseyip özendiğim için bütün zorluklara rağmen Amerika'da olay yeri inceleme dedektifi olmak istiyorum. Şu anda 18 yaşındayım hedefimi başarmak istiyorum ama ilk başarım Amerika'ya gitmek olmalı nasıl yol izlemeliyim? İran'liyim, ailem Türkiye'ye 2010 da geldi. İngilizceyi tamamladığımda 3 dil biliyor olacağım. Sırasıyla Türkçe, Farsça, İngilizce.

Dil bölümünden ilerleyip üniversite mezuniyetini almanı ve bir yandan tüm dünyada geçerli İngilizce öğretmenliği yapabileceğin tesol ve benzeri sertifikalar almaya çalışmanı öneririm. Orada iş bulup gittikten sonra ve vatandaşlığı bir şekilde aldıktan sonra polislik için uğraşabilirsin. Başka yollarla da olabilir ama senin için benim aklıma gelen en mantıklı çözüm bu. Çok güzel bir hayal, umarım başarırısın.

Nasıl bir yol izleyebilirim ilk önce Amerika'ya gitmem gerekiyor. Benim de şaşırdığım nokta bu millet nasıl polis oluyor yani illa 25-30 yaşına mı gelmem lazım Amerika'da polis olmak için.

Eyaletlere göre yasalar değişiyor bildiğiniz üzere, gitme şeklinize bağlı olarak bu yolda ilerleyebilirsiniz. Green Card ile kabul eden departmanlar var ama hepsi kabul etmiyor, başvuru şartları vs. her yerde farklı Los Angeles PD ile New York PD aynı değil yani. Türkiye'de tek standart var akademi sonra atandığın her yerde aynı polissin.

Eyaletlere göre yasalar değişiyor bildiğiniz üzere, gitme şeklinize bağlı olarak bu yolda ilerleyebilirsiniz. Green Card ile kabul eden departmanlar var ama hepsi kabul etmiyor, başvuru şartları vs. her yerde farklı Los Angeles PD ile New York PD aynı değil yani. Türkiye'de tek standart var akademi sonra atandığın her yerde aynı polissin.

Bunu kesinlikle biliyorum peki şey duydum eğer polislik başvurularında güzel bir puan yaparsak sponsor oluyorlarmış bu sponsoluk sadece Amerika'da olduğum zaman mı geçerli var mı bilgisi olan bu konu hakkında.

@MahanN Bildiğim kadarıyla sponsorluk sadece Amerika/eyalet sınırları içerisinde geçerli. Ayrıca sponsorluk kazanabilmen için belirli sınavları geçip akademi içerisine girmeye hak kazanırsan sponsor oluyorlar. Yapabileceğin tek şey ilk öncelikle güzel bir ingilizceye sahip olmak ve Amerikaya legal yollar üzerinden gitmek. Şu an 0 bilgin olmasına rağmen orada bulunduğun süre içerisinde sana yardımcı olurlar. Sen sadece hayallerine odaklan ve Amerikaya gitmeye bak.

Amerika'da polis nasıl olunur? (fredhat) Bu arkadaşın açtığı konuda birkaç yazı yazmıştım. Yazılar belki işinize yarıyabilir.

Geri
Yukarı