Amerika'ya iş için nasıl gidilebilir?

ahmettugra8

Decapat
Daha fazla  
18 olduğumda arkadaşımla Amerika'da yaşayıp orada bir hayat kurmak istiyoruz bu konuda çok acemi olduğum için size danışmak istedim eğitim ve şirket yolu hariç Amerika'ya nasıl gidip orada kalıcı yaşıyabiliriz birkaç tane akrabam orada +bazı firmaların para karşılığı ile güvence olduklarını duydum iş belgesi vs de alınıyormuş konuya yabancıyım yardım edebilirseniz çok sevinirim :)

green card bekleyebilirsin (aldiktan sonra islemler 3-5 ay surer)
ya da bir is icin basvura bilirsin diploman yoksa yemek sirketlerinde bir sure calisip universite icin para birirktirebilirsin
en basdan soyleyeyim ne yaparsan yap en az cepte 100 bin tl islemler icin tut
amerika ekstra
kontrol,saglik durumu gibi seyler icin 10-50 bin arasi gitcek ucak fiyatlari ve yer kalma onun disinda en buyuk sorun
kredi puani gelirsen tahmimce akrabalarin 2-5 ay sana sahip cikmasi gerekcek ehliyet alman lazim cunku
kredi puani ilk 5 ay her ay 5000 dolar olcak sekilde harcarsan bir ihtimal birisana ev verebilir
apartman her turlu veriyo ama normalden 1.5 kat daha pahali ve
TRAFIK KURALLARINA DIKKAT ET
bu cok onemli yeni geldigin icin sana yalah turkiye ye diyebilirler butun kurallari ezberle para cezasi cok fazla olur

Green Card bekleyebilirsin (aldiktan sonra islemler 3-5 ay surer)
Ya da bir is icin basvurabilirsin diploman yoksa yemek sirketlerinde bir sure calisip universite icin para birirktirebilirsin.
En basdan soyleyeyim ne yaparsan yap en az cepte 100 bin TL islemler icin tut.
Amerika ekstra.
Kontrol, saglik durumu gibi seyler icin 10-50 bin arasi gidecek ucak fiyatlari ve yer kalma onun disinda en buyuk sorun.
Kredi puani gelirsen tahmimce akrabalarin 2-5 ay sana sahip cikmasi gerekcek ehliyet alman lazim cunku.
Kredi puani ilk 5 ay her ay 5000 dolar olacak sekilde harcarsan bir ihtimal birisana ev verebilir.
Apartman her turlu veriyor ama normalden 1.5 kat daha pahali ve.
Trafık kurallarına dıkkat et.
Bu cok onemli yeni geldigin icin sana yalah Türkiye'ye diyebilirler butun kurallari ezberle para cezasi cok fazla olur.

Hocam Green Card için bir işinin ya da bir işe uzman olmalısın diye biliyorum ben direk yurt dışında çalışmak istiyorum.

Para işi mesele değil hocam tek eksiğim İngilizce ve dediğim gibi nasıl gideceğim?

Geri
Yukarı