Amerika'ya taşınma fırsatınız olsa gider miydiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dünya artık farklı bir yer. Hayata bir defa geliyorum ve bu süre içinde geçen zamanımı sürekli beni kısıtlayan, kendi düşüncesini gırtlağıma sokmaya çalışan bir yönetim altında geçirmek istemiyorum. Bu ülkede doğmuş olabilirim ama bu ülke için ölmek zorunda değilim. ABD'de doğsaydın ABD'yi savunacaktın sen de. Sırf ideoloji için neden hayatımı zindan edeyim ?
Bu ülke için neden canını vermezdin ki Recep Bey? Benim lafım size değildi bu arada. Lafım ülkeyi güzel bulmayan ve laf eden şahıslaradı.

Dünya artık farklı bir yer. Hayata bir defa geliyorum ve bu süre içinde geçen zamanımı sürekli beni kısıtlayan, kendi düşüncesini gırtlağıma sokmaya çalışan bir yönetim altında geçirmek istemiyorum. Bu ülkede doğmuş olabilirim ama bu ülke için ölmek zorunda değilim. ABD'de doğsaydın ABD'yi savunacaktın sen de. Sırf ideoloji için neden hayatımı zindan edeyim ?
Ben bu tür konularda çok hassasım. O yüzden böyle biraz sert yazılar yazdım. Umarım sizi kırmamışımdır. :(

Kanada ve Finlandiya harici Irlanda'nın bir kasabasında da yaşamak isterdim. O yağmurlu havalarda yesilliklerin arasından 'gerizekalı sürücülerin' bize çarpma ihtimalini aklımıza getirmeden bisiklet sürmek güzel olurdu.

Bu ülke için neden canını vermezdin ki Recep Bey? Benim lafım size değildi bu arada. Lafım ülkeyi güzel bulmayan ve laf eden şahıslaradı.

Ben bu tür konularda çok hassasım. O yüzden böyle biraz sert yazılar yazdım. Umarım sizi kırmamışımdır. :(

Ben de annemi, babamı, sevdiklerimi silip özel harekata katılmayı seçmiş birisiyim, herkes bu fedakarlığı yapacak diye bir kural yok dostum. İnsanların neler yaşadığını bilemeyiz, Ak parti içerisinde ki bir çok kişiyi tanırım, hepsi sözde 'Müslüman' geçinir ama Huqqa'da oğullarının bir gecede 1.400TL para bırakması 'Müslüman'lığa sığar mı? Kabul edelim ki bizim milletimiz ne İslam'ı, Ne Müslümanlığı, ne milliyetçiliği ne de başka hiç bir kavramı bilmiyor ve hakkıyla yaşayamıyor. Ben Ak Parti içerisinde tırışkadan görev yapan bir salağın sırf gıcık olduğu için bir başkasının hayatını çöp gibi ezdiğini çok iyi bilirim, bir telefon açıyorlar 'efendim falanca kişi şöyle yaptı' hemen emniyetteki adamları gelip o kişiyi alıp götürüyorlar. Adam neyden suçlandığını dahi bilmiyor, bu insanlar böyle devlet yönetiyor. Benim söylediklerim bu pisliklerin sadece bir kaçı, neden vatan uğruna hemen ölmeyi göze alır insan? Ölmeyi değil ülkemizi daha fazla geliştirmeye ve büyütmeye yönelik adımlar atmamız gerekli.

Kanada ve Finlandiya harici Irlanda'nın bir kasabasında da yaşamak isterdim. O yağmurlu havalarda yesilliklerin arasından 'gerizekalı sürücülerin' bize çarpma ihtimalini aklımıza getirmeden bisiklet sürmek güzel olurdu.
Dostum bir seyahat olarak düşünüyorum. Senin yerine bunu ben değerlendirsem bana kızmazsın değil mi? :)
* Aklıma bisiklet sürenler için yapılmış yollardan ısrarla yürüyen 'salak'lar geldi bir anda, üzgünüm gerçekten 'salak' olmak için çaba gösteriyorlar.

Hepiniz çok haklısınız. Bu yönetimle ve bu insanlarla insanın yaşayası gelmiyor bu ülkede. Yıllardır bu ülkeyi dini kullanarak uyuttular ve halen daha devam ediyorlar. Askeri okulları kapattılar, yetmedi mezun olmalarına 1 ay kalmış gençlerin ne Harp Okulu diplomasını verdiler ne de 4-8 yıl boyunca seçtikleri bölümün ( İnşaat Mühendisliği, Mimarlık vb. ) diplomasını teslim ettiler. Üstüne üstlük rütbelilerin tayin isteğini de geri çeviriyorlar. Bu askerlerimiz hakikaten düşünüyorlar ben bu insanlar içinmi öleceğim, bu insanlar içinmi savaşacağım diye.

Herşey vatandaşlıkta, milletimizde bitiyor ama ben artık bu insanları vatandaşım olarak, milletim olarak görmüyorum.

Ben hiç görmedim iyi eğitim almış, düzgün konuşabilen, sevecen bir insanın iktidarı desteklediğini ve umarım hiç görmem ki bu insanlar biz bunları dedik, bunları yazdık diye bize atmadıkları iftiralar kalmaz.

Ben anlamıyorum milletimiz bu asgari ücret ile geçinip, hiçbir söz haklarının olmamasını gerçekten isteyen bu insanlar* en sonunda ne düşünecekler.

Açıkçası ABD terör desteği, sömürgecilik ve beyin göçü olmasa yaşanacak yer değil pek. Terör ve sömürgecilik olayını hepimiz biliyoruz, kendimize göre yorumluyoruz o yüzden konuya girmek istemiyorum fakat beyin göçü açısından 2 kişiyi örnek verebilirim; Mehmet Öz ve Aziz Sancar. İkisi de Türk. Çalışmalarıyla ve kendi kişilikleriyle insanın göğsü kabarıyor açıkçası. Ancak 2'sininde yaptıklarının ülkemize pek katkıda bulunduğunu söyleyemem sonuçta ikisinin de kaymağını ABD yiyor. Eğitim sistemine gelecek olursak, eğitim sistemi çok iyi değil. Ancak siz kendi seçtiğiniz derslerin eğitimini almanız güzel bir şey. Ama verimli değil. Ayrıca ırkçılık çok fazla ve insanlarda komşuluk ilişkileri vs. yok. Bu yüzden pek istemem ABD'ye taşınmayı. Ancak Kanada, İtalya, İngiltere (Özellikle Londra) ve İsveç'i çok merak ediyorum. Eğer fırsatım olursa buralara gitmeyi planlıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı