Amerika'ya taşınma fırsatınız olsa gider miydiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aramızda Avrupa’ya temelli taşınacak olan varsa 1-3 sene boyunca gitmemesini doğru buluyorum. Ekonomik yönden.
'Ekonomik yönden' derken tam olarak nedir? Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Ben henuz 16 17 yaslarinda birisiyim. Ama huzur saglamaktan kastiniz toplumsal huzur ise eger oncelikle 14 15 yildir toplumu kutuplastiran Cumhurbaşkanina söylemeniz gerek. Toplum yillarca kutuplastiktan sonra huzur ortami imkansiza yakin bir durumdur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı tanıdıklarım ile yakınlaşabileceğim ve konuşabileceğim biri, ama bir de 'Erdoğan' gözünden bakmak gerek. Bu olanların tek sebebi de 'Erdoğan' değildir, bir çok aktör var. Ama her şeyi onun üstüne kaldığını düşünüyor ve o da çok çaresiz, devlet işlerini anlamak maalesef çok zor.

Dostum biliyorsun Yunanistan kendi ekonomisi ile boğuşuyor. Üstüne Brexit geldi. İtalya’da yavaş yavaş bu krize girmeye başladı. Almanya başbakanının açıklamasını da duydunuz. Bu işin sonunu Fransa en son Almanya bekliyor diye düşünüyorum kendi fikrimce.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı tanıdıklarım ile yakınlaşabileceğim ve konuşabileceğim biri, ama bir de 'Erdoğan' gözünden bakmak gerek. Bu olanların tek sebebi de 'Erdoğan' değildir, bir çok aktör var. Ama her şeyi onun üstüne kaldığını düşünüyor ve o da çok çaresiz, devlet işlerini anlamak maalesef çok zor.
O caresiz falan degil. Yillar once CHP secmenleri, milletvekilleri fethullah gulen icin guvenmeyin falan dediklerinde akp secmenleri ve milletvekilleri 'Hoca efendi' lerini savunuyorlardi. Erdogan bu kadar müasamma gostermeseydi devlete sizamazlardi tabi simdi 'Kandirildik' yalanini soyleyip kendini magdur etti ya diyecek laf yok.
Konunun kiitlenmesini istiyorum yoksa konu iyice kizisacak.
@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Dostum biliyorsun Yunanistan kendi ekonomisi ile boğuşuyor. Üstüne Brexit geldi. İtalya’da yavaş yavaş bu krize girmeye başladı. Almanya başbakanının açıklamasını da duydunuz. Bu işin sonunu Fransa en son Almanya bekliyor diye düşünüyorum kendi fikrimce.
Almanya ve Fransa gibi ülkelerin ekonomik kriz ile boğuşacağına hiç imkan vermiyorum. Hadi biz neyse. :)

O caresiz falan degil. Yillar once CHP secmenleri, milletvekilleri fethullah gulen icin guvenmeyin falan dediklerinde akp secmenleri ve milletvekilleri 'Hoca efendi' lerini savunuyorlardi. Erdogan bu kadar müasamma gostermeseydi devlete sizamazlardi tabi simdi 'Kandirildik' yalanini soyleyip kendini magdur etti ya diyecek laf yok.
Konunun kiitlenmesini istiyorum yoksa konu iyice kizisacak.
@Recep Baltaş
@Ali Güngör
Mesele sanıldığı kadar da basit ve kolay değildir. Bu yüzden 'devlet işlerine akıl sır ermez' cümlesini her seferinde kullanıyorum. Çünkü maalesef ki gözüken ile yapılan bir olmuyor, Gülen - AKP yakınlaşmasında ise haklıyız büyük bir hata, hemde çok büyük.

Almanya ve Fransa gibi ülkelerin ekonomik kriz ile boğuşacağına hiç imkan vermiyorum. Hadi biz neyse. :)

Bu yazım burada dursun. Olursa tekrar hortlatırım burayı. :puro:
Adamlar 2000 Mülteci’yi paylaşamadı meclislerinde kıyamet kopardılar. Vizeleri vermezlerse Edirne kapısından 50.000 mülteci’nin Avrupa’ya koşuşturduğunu düşünün. Adamlar Türkiye’yi istemiyor Avrupa’yı istiyorlar. Bu Avrupa’nın sonu olur :)

Bu yazım burada dursun. Olursa tekrar hortlatırım burayı. :puro:
Adamlar 2000 Mülteci’yi paylaşamadı meclislerinde kıyamet kopardılar. Vizeleri vermezlerse Edirne kapısından 50.000 mülteci’nin Avrupa’ya koşuşturduğunu düşünün. Adamlar Türkiye’yi istemiyor Avrupa’yı istiyorlar. Bu Avrupa’nın sonu olur :)
Tayyip Erdoğan bunu düşünüyor, bu yönden değerlendirememiştim mesajını.
Ve evet böyle bir durumda gerçekten Avrupa işin içinden çıkamaz. Dediğim gibi Tayyip Erdoğan koz olarak bunu oynamayı gerçekten düşünüyor, şu sıralar özellikle yapılanlar tamamen buna yönelik.

Şuanki ülkenin durumuna bakınca koşa koşa giderim.
Gayet yerinde bir istek saygımız var.. Lakin evvela bundan önce 'neler yapabiliriz?' diye düşünelim, ve ona göre biz öğütleyelim ve nispeten az da olsa arkamızda iyilik bırakalım. :)

Haklısınız hocam yani Atam görse dediğimi kemikleri sızlar. Ama bir şey yapasım gelmiyor. Ülke çok değişti. Sadece bizim suçumuz mu değil. Klişe gibi olacak ama gerçekten kalkınamayız "Süper Güç" denilen bir gerçek var artık. Fakat bu halka ne oldu onu gerçekten anlamadım geriye doğru kulaç atıyoruz hocam...

Sizinle konuşabileceğim başka bir platform var mı acaba? Görüşlerinizi almak isterim, veyahut konu dışına sapmayacaksak buradan da cevaplayabilirsiniz.
Pekala, ülkenizi seviyor musunuz? Yoksa mesele tamamen halkın çoğunluğunun ''ocu, bucu, şucu'' olması mı?

Sevmiyorum. Malum partili, islamcı kim varsa hepsinden nefret ediyorum.

Adalet sistemi delik deşik. Malum parti üyesi isen istersen adam kes, öldür, arabayla çarp tazminat iste yinede içeri girmiyorsun hayat GTA gibi bu adamlara. Nesini seveyim şu ülkenin artık nefret ettirdiler. Atatürk 20 30 yıl daha yaşasaydı bunlar olur muydu sizce.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı