AmmyAdmin ve EXPLORER.EXE virüsleri

CapsNumScroll

Hectopat
Daha fazla  
PC'ye virüs bulaştı 1.virüs AmmyAdmin.exe. 2. virüs ise temp dosyalarinda garip isimlerle .tmp olarak var.
Bunlar Google'a saldiri yapti garip uzantilar ekledi sonra Google onlari kaldirdi. Swift select monkey gibi bir şey yaziyordu.
Ve şu an bir sürü explorer.exe açıldı, hepsini kapadim. 10 tane falan açılmıştı ama System tarafindan açılmış yaziyordu hepsini kapadim.
Sonra yeni görevden explorer.exe açtım kendi açtım gözüktü yani kısaca 2 tane virüs var nasıl kaldıracağım?
Virüs isimleri:
AmmyAdmin.exe
1616656154502.png

Şu an bir sürü açik birde svchost.exe'den açıldı AmmyAdmin.
7tjusda.tmp (bundan garip isimle 100 tane falan vardi).

PC'ye virüs bulaştı 1.virüs AmmyAdmin.exe. 2. virüs ise temp dosyalarinda garip isimlerle .tmp olarak var.
Bunlar Google'a saldiri yapti garip uzantilar ekledi sonra Google onlari kaldirdi. Swift select monkey gibi bir şey yaziyordu.
Ve şu an bir sürü explorer.exe açıldı, hepsini kapadim. 10 tane falan açılmıştı ama System tarafindan açılmış yaziyordu hepsini kapadim.
Sonra yeni görevden explorer.exe açtım kendi açtım gözüktü yani kısaca 2 tane virüs var nasıl kaldıracağım?
Virüs isimleri:
AmmyAdmin.exe
Eki Görüntüle 939756
Şu an bir sürü açik bir de svchost.exe'den açıldı ammyadmin.
7tjusda.tmp (bundan garip isimle 100 tane falan vardi).

Hocam Kasperky ya da Malwarebytes ile detaylı tarama yaptırın (güvenli modda tarama yaptırın)

Malwarebyte indirdim 150 tane bir şey buldu bilgisayara yeniden başlat dedi şimdi gelmedi düzelmiş midir?
Forumun genelde ki önerisi (benim de) MBAM ve Kaspersky ile tarama yapın. (ama aynı anda değil.)

MBAM indirdim çok iyi ama RAM aşırı yedi. D
Antivirüs taraması yapın o halde. Svchost.exe virüsleri çok lanet bir şey, gerçekten format atmadan giderilmesi çok zor.

MBAM indirdim düzeldi gibi.

MBAM ile tam tarama bittikten sonra emin olmak için, seçici tarama kısmına gel ve bütün diskleri seç öyle tara. Daha sonra onu sil. Kaspersky indir ve onunla tam tarama yap. Ardından, hala içinde şüphe varsa ESET ve Bitdefender indirebilirsin.

Geri
Yukarı