Amoled ekranlı Samsung Galaxy S8 alınır mı?

Crank

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

yakın zamanda telefon almayı planlıyorum. Kafamda belirlediğim model Samsung Galaxy S8, fakat biraz araştırma yaptığımda İngilizce'de screen burn-in olarak geçen AMOLED yanığı olayı ile karşılaştım. Belli bir süre ekran parlaklığı yüksek kalınca piksellerde ölüm gerçekleşiyormuş ve anladığım kadarıyla Samsung ekran olarak SuperAmoled kullandığı için bu risk her telefonunda mevcutmuş. Özellikle S8 modelini incelediğimde bir çok kişinin bu sorunu yaşadığını fark ettim. Sizce bu endişelenmem gereken bir şey mi? Paramı harcamalı mıyım bu cihaza? Sırf ekranı IPS LCD diye iPhone model telefonlara yüksek meblağlar ödemek istemiyorum. Mecbur kalmazsam tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
Note 8 kullanıyorum, ekranım yandı maalesef. Beyaz sayfaya bakınca silik bir şekilde whatsapp'ın beyaz ikonlarını ve ana menüye dönme tuşunu görüyorum.

Nadirde olsa bu sorunlar çıkabiliyor. Sürekli tam parlaklikta kullanmasaniz sorun olacağını sanmam. Şimdiye kadar kullandigim hiçbir Samsung modelinde Amoled yanığı yaşamadım. Genel olarak Amoled ekran şu an piyasadaki en iyi ekranlardir. Diğer firmalarda da Amoled ve Oled ekranlara doğru bir kayış var. IPS ekranlarda sorunsuz değil bunu da belirteyim özellikle LG IPS panellerinde Ghost Screen çok oluyor. Amoled ekranında pahalı olması ve sürekli full parlaklikta kullanılıp aşırıya kaçırılırsa burn-in sorunu cikabiliyor özellikle üst segment Samsung modellerinde bu görülebiliyor çünkü nit değerleri aşırı yüksek panellerdir.

Parlaklık en son seviyede saatlerce aynı ekranı gösterirse yanma yapabiliyor. Bir kullanıcı olarak çok nadiren bu sorunla karşılaşılır. Özellikle mağazadaki cihazlarda bu sorunla daha çok karşılaşılıyor.

SATTT.JPG

Amoled yanığı burn in ben sadece abim s6 edge modelini kullandığın da görmüştüm cihaz 1.5 sene kullanmıştı ama pek rahatsız etmiyordu her amoled ekranlarda çıkmıyor nadir çok ısınıp ve şarjda yüksek parlaklık ta uzun süre bakıldığında oluyor bu amoled ekranın kötü olması anlamına gelmiyor bence şuanda en iyi ekran amoled ekranlardır
İps ekran larda uzun süre bakınca şarj da yada ekran parlaklığı yüksek de ısındığı halde bakınca kenarlarda sararma meydana geliyor iphone 5s kullandım biliyorum

S7 Edge ekranı yanmıştı, kırıldı servise verdim yenilendikten sonra yanmaması için daha dikkatli kullandım ama Youtube'da yukarıda video izlenen yerle aşağısı arasında renk farkı oluştu yine.

Cidden kararsız kaldım. Şikayet var adlı sitede dediklerine göre, eğer ekrandaki yanıklar telefonun içinde gelen uygulamalardan biri yüzünden oluşmuyor ise garanti kapsamı dışında bırakıyorlarmış 3. parti uygulama kullanmışsınız bahanesiyle. Bazısı sorun yaşamıyorum diyor bazısı daha alır almaz oluştu yanıklar diyor. Bana öyle geliyor ki bu durum eski Samsung lara kıyasla S8 modelinde daha yaygın. Firma sırf bu sorundan kaçınmak için home butonlarını filan hareketli yapmıştı oysaki.

Cidden kararsız kaldım. Şikayet var adlı sitede dediklerine göre, eğer ekrandaki yanıklar telefonun içinde gelen uygulamalardan biri yüzünden oluşmuyor ise garanti kapsamı dışında bırakıyorlarmış 3. parti uygulama kullanmışsınız bahanesiyle. Bazısı sorun yaşamıyorum diyor bazısı daha alır almaz oluştu yanıklar diyor. Bana öyle geliyor ki bu durum eski Samsung lara kıyasla S8 modelinde daha yaygın. Firma sırf bu sorundan kaçınmak için home butonlarını filan hareketli yapmıştı oysaki.
S8 almayı düşünüyordum. Garantiden korkuma alamadım. Çok takıntı yaparım yanık gibi sorunları.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı