AMOLED tam siyah değil

Tmuex

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 hafta önce önce Xiaomi telefona geçtim telefonu kullandım. Gayet güzeldi fakat gece her yer karanlık iken siyah bir şey açtığımda ekranda sağ alt tarafından beyazlık var ve ışığı maxlayıp baktığımda net olarak gözüküyor. Neden böyle oluyor bundan önce cihazımda böyle olmuyordu 2 cihazda AMOLED bu arada sabahları belli olmuyor sadece gece belli oluyor ama cidden bu olay çok canımı sıkıyor ekranda bir sorun mu var acaba?

Her noktasının tam siyah olduğundan emin misiniz? #000000
Evet eminim. Videoyu YouTube'dan 'Ölü piksel testi Full HD 1080p' adlı yerden açıyorum yaklaşık 300 bin izlenmesi var gidip bakabilirsiniz.

Sorunu çözdüm. Ayarlardan renk ayarlarından doygun seçeneğini seçtim ve oldu. Fakat varsayılan 'canlı' seçeneğine girdiğimde tekrardan aynı olay oluyor sorun ekrandan kaynaklı değil değil mi?

Eskisi kadar beyaz değil ama gece karanlıktayken yorganın altına girdiğimde çok farkedilmese de ekranın tam olarak siyah olmadığını görebiliyorum.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz video bu mu? Ben de yorgan altında kontrol ettim son parlaklık ile videonun başı tam siyah. Yani sizin telefonda o zaman bir sorun var. Ben olsam dert etmezdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğiniz video bu mu? Ben de yorgan altında kontrol ettim son parlaklık ile videonun başı tam siyah. Yani sizin telefonda o zaman bir sorun var. Ben olsam dert etmezdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonda iyi aslında Xiaomi 11t ama bende dert et miyim ya en iyisi fazla takılacak bir şey değil gibi diğer renkler sapa sağlam o yeter :D

Telefonda iyi aslında Xiaomi 11t ama bende dert et miyim ya en iyisi fazla takılacak bir şey değil gibi diğer renkler sapa sağlam o yeter :D

Bu arada bahsettiğim video o evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı