Amoled Yanığı Garanti Kapsamına Girer mi?

DenizED

Kilopat
İkinci el olarak sattığım telefonda Mi 9T AMOLED yanığı ortaya çıktı. Ben fark etmemiştim. KVK garantili ilgilenirler mi? Eğer garanti ilgilenirse yollarlarmış ilgilenmezse iade alacağım. Şu an servise ulaşamıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıcı hatası olmadığı için garanti kapsamına girer. Bugün resmi tatil olduğu için ulaşılamayabilir. Yarın denemeleri gerekiyor.

Selamlar. Normal şartlarda AMOLED yanığı kronik bir problemdir ve cihazın garantisi bitse bile üreticinin ekranı değiştirmesi gerekir, kullanıcı kullanım alışkanlıkları dışında cihazın ekranı yapısından ötürü yanmaktadır. Fakat bir süredir özellikle Samsung OLED panellerin maliyeti nedeniyle birçok kullanıcıya OLED yanığı için kullanıcı hatası diyebilmektedir.

%70 oranında servis değiştirir %30 oranında kullanıcı hatası diyecektir bunu her gün servise 10-20 cihaz gönderen bir teknisyen olarak söylüyorum.

Şu an bir telefon alacak olsam ilk tercihim OLED değil LCD panele sahip örnek iPhone 11 gibi cihazlar olurdu.

Ben Samsung s8 kullanıyorum amoled yanığı için Samsung ile görüştüm. Kullanıcı hatası diyerek geri çevirdiler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı