"An operating System wasn't found" hatası

yas1ncelill

Femtopat
Daha fazla  
Format sonrası D diskim gitmişti. Onu yapmaya çalışırken SSD'min tek kablosunu HDD'ye taktım. Diğerini SSD de bıraktım böyle, böyle denedim fakat bir sonuç alamadım. En sonunda tekrar SSD'me taktığımda bilgisayar açılırken "an operating System wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating System" adlı bir hata aldım. BIOS'a girebiliyorum.

Çok fazla video denedim. Formları da okudum fakat bir sonuca varamadım. BIOS pilini çıkartıp geri taktım defoult ayarlarına döndürdüm. Ama bir işe yaramadı. Başka birinin yaşadığı aynı sorunda bootlamak diye bir şey gördüm. Fakat ne olduğu hakkında bir fikrim yok. Sizce bu sorunuma çare olur mu? Olursa açıklar mısınız?

Son düzenleme:
Ne yapabilirim bu konuda.
BIOS'a gir, Boot menüsünde Boot önceliğinde Windows Boot Manager var mı yokmu onu kontrol et. En üstte olması gerekiyor değilse oraya al. Eğer orada Windows Boot Manager yerine diskinin ismi gözüküyorsa diskte bir işletim sistemi yoktur. Önce bunu kontrol et. Eğer ne diski ne de Windows Boot Manager'i görüyorsa diskte sorun vardır tam takılmamış olabilir, soketi bozuk olabilir gibi gibi.

BIOS'a gir, boot menüsünde boot önceliğinde Windows Boot Manager var mı yok mu onu kontrol et. En üstte olması gerekiyor değilse oraya al. Eğer orada Windows Boot Manager yerine diskinin ismi gözüküyorsa diskte bir işletim sistemi yoktur. Önce bunu kontrol et. Eğer ne diski ne de Windows Boot Manager'i görüyorsa diskte sorun vardır tam takılmamış olabilir, soketi bozuk olabilir gibi gibi.

Bo konulardan cok anlamıyorum da "boot" atınca bilgisayardaki verilerim kaybolur mu ya da boot atmak format atmak mı demektir açıklar mısınız biraz. Ayrıca en üstte belirtmeyi unutmuşum HDD mi görüyor yani tüm kabloları HDD'ye taktığım zaman HDD sorunsuz açıyor bilgisayarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı