Anadolu lisesi mi, Sosyal Bilimler lisesi mi?

Sosyal bilimler lisesinden 10. sinifta nakil almış birisiyim. Öncelikle eşit ağırlık mısın sayısal mısın ona karar verip okulunu seç. Benim gibi 10. sınıfta sayısalcı olmak istersen boşuna 1 yıl hazırlık okursun(gittiğin sosyal bilimlerde hazırlık varsa, bazıları kaldırdı) Anadolu lisesinde bu karari 10. sinifin sonuna kadar verme şansın var fakat sosyal bilimlerde yok. Sadece eşit ağırlık var(EA).
Gideceğin sosyal bilimlerde hazırlık sınıfı var mı onu araştır. Ben hazırlık okudum ve 2 yıl sonra hazırlık sınıfı kaldırıldı. Şu an yaşıtlarım üniversite tercihlerini yapmak üzere ben ise daha yeni 12. sınıf oldum. Bunların kararını verip seçim yap.Sonradan pişman olmanı istemem. Hangi ildesiniz bu arada?

Sosyal bilimler lisesinden 10. sinifta nakil almış birisiyim. Öncelikle eşit ağırlık mısın sayısal mısın ona karar verip okulunu seç. Benim gibi 10. sınıfta sayısalcı olmak istersen boşuna 1 yıl hazırlık okursun(gittiğin sosyal bilimlerde hazırlık varsa, bazıları kaldırdı) Anadolu lisesinde bu karari 10. sinifin sonuna kadar verme şansın var fakat sosyal bilimlerde yok. Sadece eşit ağırlık var(EA).
Gideceğin sosyal bilimlerde hazırlık sınıfı var mı onu araştır. Ben hazırlık okudum ve 2 yıl sonra hazırlık sınıfı kaldırıldı. Şu an yaşıtlarım üniversite tercihlerini yapmak üzere ben ise daha yeni 12. sınıf oldum. Bunların kararını verip seçim yap.Sonradan pişman olmanı istemem. Hangi ildesiniz bu arada?
Zonguldak Ereğli deyim, sosyal bilimler Akçakoca da

Arkadaşlar selam, ben bu sene LGS'ye girdim puanım 374. yüzdelik dilimlerde de iki liseye de tutuyor. Benim en büyük sorunum matematik, onun dışındakiler iyi.
2023 LGS sonuçlarım:
Türkçe: 16 D 4 y
İnkılap: 10 D 0 y
Din: 7D 3y (bu sefer heyecandan iyi okuyamadım o yüzden.)
İngilizce: 9D 1 y
Fen: 16D 4y.
Matematik: 5D 5y.
Sizce hangi liseye gitmem lazım ve şunu da söyleyeyim, sosyal bilimler şehir dışında en yakın yeri o yüzden yatılı kalacağım. Anadolu ise yarım saatlik yol.

O puanlara Anadolu lisesinin pek iyi olacağını sanmam sosyal bilimler daha mantıklı.

Gideceğim sosyal bilimler lisesinde hazırlık varmış.

Gideceğim sosyal bilimler lisesinde hazırlık varmış.

O zaman kendin karar vereceksin. Eğer istediğin bölümden eminsen yani eşit ağırlık veya sayısal veya sözel olarak hangisini istiyorsan onda göre karar vereceksin. Ben kesin eşit ağırlık okurum dersen ve bir sene hazirlik sorun olmazsa sosyal bilimler seçilebilir. Ama ben emin değilim ve bir sene hazırlık istemem dersen Anadolu'yu seçmelisin. Bu kararını iyi ver bence, ben tercihimi yaparken sırf “nitelikli” diye sosyal bilimleri seçmiştim ve benim için boş geçen bir hazırlık yılı veya sonrasinda özel fen lisesine geçtiğim masraflar oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı