Anadolu lisesi mi yoksa Meslek lisesinde elektrik elektronik bölümü mü seçilmeli?

HalilHoca34

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim oturduğum bölgede bir "nitelikli" meslek lisesi var, %15 yüzdelik dilimle alıyor. Benim puanım yetiyor ayrıca puanım normal bir Anadolu lisesinede yetiyor. Bu meslek lisesinde +1 yıl İngilizce okutuluyor, bölüm de elektrik elektronik. Ben İngilizce biliyorum yani olmasa da olur. Üniversite odaklıyım ve üniversitede elektrik elektronik seçmeyi planlıyorum. Sizce hangisine gideyim?

Merhaba. Benim oturduğum bölgede bir "nitelikli" meslek lisesi var, %15 yüzdelik dilimle alıyor. Benim puanım yetiyor ayrıca puanım normal bir Anadolu lisesinede yetiyor. Bu meslek lisesinde +1 yıl İngilizce okutuluyor, bölüm de elektrik elektronik. Ben İngilizce biliyorum yani olmasa da olur. Üniversite odaklıyım ve üniversitede elektrik elektronik seçmeyi planlıyorum. Sizce hangisine gideyim?

Ben de nitelikli bir okulda elektronik okudum ve kendimi oldukça geliştirdim üniversite de de RTV okudum alabildiğim şu anda en yüksek maaş 25 k. Onu düşünerek gir, ben tekrar girme şansım olsa eşek gibi çalışıp elektronik mühendisi olurdum Anadolu'ya gidip.

Abim elektrik elektronik okudu 3 sene işsiz kaldı kendi bölümünde iş bulamadı en son matematik bilgisiyle filan bir yerde işe girdi okuma o bölümü.

Anadolu'da okurken elektronik dokümanlar ı videoları izle incele devreleri yarat ve hesaplamalar yap. Kendine ölçü aletleri al osilatörler avometreler osiloskoplar sürekli oyna onlarla. Anadolu'da okurken elektroniği de biraz anlamaya çalış. Üniversitede anlayacak vaktin olmaz ise çok zorlanırsın. İstanbuldaysan Karaköy e git orada istediğin her şeyi bulabilirsin. Ama üniversitede elektronik mühendisliği vesaire okumak istiyorsan KESİNLİKLE Anadolu Lisesine git. İleri matematik öğrenmen gerek bunu meslek lisesindeki aptal haftada 4 saatlik matematikle yapamazsın. Lisede sadece sana bol bol devre yaptırıp kurdurup basit denklem hesabı yaptıracaklar. Alet edevat ı tanıyacaksın kullanmayı öğreneceksin. Aletleri kendinde öğrenebilirsin ama matematiği benim gibi kaçırırsan bir noktada asla BAŞARILI OLAMAZSIN.

Yeni konular

Geri
Yukarı