Meslek lisesi mi Anadolu lise mi?

zios

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba lise tercihi yapacağım ama meslek lisesi mi Anadolu lisesi mi karasız kaldım meslek lisesinde bilişim bölümü okumak istiyorum (üniversite okuyacağım)
Bazıları çok memnunum şu an mühendisim falan diyor bazıları meslek lisesine gittiğime bin pişmanım diyor sizce hangi liseseye gitmeliyim.

Meslek lisesinden üniversiteye geçişiniz zor olur. Çünkü 10. sınıf itibariyle bölüm derslerini vermek için bazı ana dersleri vermiyorlar. Anadolu lisesinde üniversiteye hazırlanmanız bir nebze daha kolay olabilir. Ben meslek lisesi okudum, lisedeki ortam yüzünden pişmanım ancak bölüm için okunabilirdi.

Anadoluyu bitirince hiç bişey olmuyor. Puanım tuttuğu halde mesleğe gittim iyikide gitmişim 12. sınıfım şuan. Hem iş öğreniyorsun hem de iş bulma olanağın artıyor. Makine veya elektrik bölümü tavsiye ederim. Kendi bölümünle ilgili bi yer seçersen ekstra puan veriyor üniversite için.

Meslek lisesinden üniversiteye geçişiniz zor olur. Çünkü 10. sınıf itibariyle bölüm derslerini vermek için bazı ana dersleri vermiyorlar. Anadolu lisesinde üniversiteye hazırlanmanız bir nebze daha kolay olabilir. Ben meslek lisesi okudum, lisedeki ortam yüzünden pişmanım ancak bölüm için okunabilirdi.
Lise gezisi olarak meslek lisesine gitmiştik bilişim bölümünü beğendim üniversite hakkında soru sormuştum demişlerdiki
Sen 12. Sınıfta üniversite sınavına hazırlanmak istersen sana özel program okuyor bölüm dersi bitiyor fln demişti bölüm dersi bitiyor mu emin değilim

Anadoluyu bitirince hiç bişey olmuyor. Puanım tuttuğu halde mesleğe gittim iyikide gitmişim 12. sınıfım şuan. Hem iş öğreniyorsun hem de iş bulma olanağın artıyor. Makine veya elektrik bölümü tavsiye ederim. Kendi bölümünle ilgili bi yer seçersen ekstra puan veriyor üniversite için.
Ben bilişim bölümü okuyup üniversiteye gitmek istiyorum 12. Sınıfta sınava hazırlanmak istiyorum dediğinde bölüm dersi görüyor muyuz yine

Lise gezisi olarak meslek lisesine gitmiştik bilişim bölümünü beğendim üniversite hakkında soru sormuştum demişlerdiki.
Sen 12. sınıfta üniversite sınavına hazırlanmak istersen sana özel program okuyor bölüm dersi bitiyor falan demişti bölüm dersi bitiyor mu emin değilim.

Ben bilişim bölümü okuyup üniversiteye gitmek istiyorum 12. sınıfta sınava hazırlanmak istiyorum dediğinde bölüm dersi görüyor muyuz yine.

Meslekte istediğin bölüm varsa bence mesleğe git.

Gidilen lise türünün artık ciddi bir önemi yok, üniversiteye yönelik bir hedefiniz varsa meslek lisesinin 11 ve 12. sınıfında AYT'ye yönelik çalıştırmazlar. Meslek dersleri olur genellikle, ATP programı olanlar çalıştırıyor üniversiteye yönelik ve 12. sınıfta staj denilen bir olay var. Sınava çalışmana engel olabilecek etkenlerden birisi, 12. sınıfta açık liseye geçerim diyorsan sorun oluşturmayacaktır.

Gidilen lise türünün artık ciddi bir önemi yok, üniversiteye yönelik bir hedefiniz varsa meslek lisesinin 11 ve 12. sınıfında AYT'ye yönelik çalıştırmazlar. Meslek dersleri olur genellikle, ATP programı olanlar çalıştırıyor üniversiteye yönelik ve 12. sınıfta staj denilen bir olay var. Sınava çalışmana engel olabilecek etkenlerden birisi, 12. sınıfta açık liseye geçerim diyorsan sorun oluşturmayacaktır.
ATP'ler yazın staj yapıyor. AMP'ler 12. sınıfta haftada 3 gün yapıyor.

Geri
Yukarı