Anadolu Lisesi vs Mesleki Anadolu Teknik Lisesi

SuperSonics

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben meslek lisesi olan Sultanahmet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gidiyorum. Anadolu teknik bölümündeyim fakat okuldan pek memnum kalamadım ve üniversitede yazılım okumak istiyorum yani üniversite okuyacağım. LGS puanım 340 ile oraya girmiştim. Evimin yakınında Davutpaşa Anadolu Lisesi var 80+ ortalamayla alıyor ve ben oraya girebiliyorum fakat meslek lisesine gittim sizin önerileriniz nedir? Anadolu lisesine geçeyim mi yoksa meslekte mi kalayım? Bahsettiğim gibi üniversite okumak istiyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben meslek lisesi olan Sultanahmet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gidiyorum. Anadolu teknik bölümündeyim fakat okuldan pek memnum kalamadım ve üniversitede yazılım okumak istiyorum yani üniversite okuyacağım. LGS puanım 340 ile oraya girmiştim. Evimin yakınında Davutpaşa Anadolu Lisesi var 80+ ortalamayla alıyor ve ben oraya girebiliyorum fakat meslek lisesine gittim sizin önerileriniz nedir? Anadolu lisesine geçeyim mi yoksa meslekte mi kalayım? Bahsettiğim gibi üniversite okumak istiyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

Davutpaşa da okuyan arkadaşlarım var. Yol geçen hanı gibi her tipten insan var haberin olsun. Anadolu diye gözün kapalı gitmedi düşünme.

Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Elektrik Elektronik bölümü uzman eğitmen olarak görev yapmıştım, meslek liselerinden mezun olan öğrenciler üniversitede laboratuvar derslerinde daha başarılı ve hakim oluyorlar, ancak aldığın eğitim kalitesi senin ilerideki yaşantını değiştirebilir, tırnak içinde sana şu veya bu liseye git burada oku demelerindense kendi kararını kendin vermeni öneririm yoksa x kişisi yüzünden şu liseye gittim hayatım mahvoldu gibi sonuçla karşılaşabilirsin

Yazılım hedefin varsa teknik yazılım bölümüne girip şimdiden kendini geliştirebilirsin. Ben teknik bölüm okumanı önriyorum.
Ben şu an da elektrik ve elektronik bölümündeyim okulun bilişim bölümü kötü olduğu için bilişimi seçmedim yoksa bilişim bölümü okuyacaktım. Elektrik kısmında iyiyim fakat elektronik kısmında berbatım, cevabınız için teşekkür ederim.
Davutpaşa da okuyan arkadaşlarım var. Yol geçen hanı gibi her tipten insan var haberin olsun. Anadolu diye gözün kapalı gitmedi düşünme.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, acaba arkadaşlarınızdan rica etsem okulun öğretmenleri nasıl öğrenebilirler mi teşekkürler.
Antalya osb mesleki ve teknik Anadolu lisesinde elektrik elektronik bölümü uzman eğitmen olarak görev yapmıştım, meslek liselerinden mezun olan öğrenciler üniversitede laboratuvar derslerinde daha başarılı ve hakim oluyorlar, ancak aldığın eğitim kalitesi senin ilerideki yaşantını değiştirebilir, tırnak içinde sana şu veya bu liseye git burada oku demelerindense kendi kararını kendin vermeni öneririm yoksa X kişisi yüzünden şu liseye gittim hayatım mahvoldu gibi sonuçla karşılaşabilirsin.
Cevabınız için teşekkür ederim, peki siz benim yerimde olsanız ne yapardınız Anadolu mu tercih ederdiniz yoksa meslek lisesinde kalmayı mı teşekkürler.
Tabi ki Anadolu lisesine geç.
Cevabınız için teşekkür ederim çok tereddütte kaldım gitsem mi kalsam mı?

Ben şu an da elektrik ve elektronik bölümündeyim okulun bilişim bölümü kötü olduğu için bilişimi seçmedim yoksa bilişim bölümü okuyacaktım. Elektrik kısmında iyiyim fakat elektronik kısmında berbatım, cevabınız için teşekkür ederim.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, acaba arkadaşlarınızdan rica etsem okulun öğretmenleri nasıl öğrenebilirler mi teşekkürler.

Cevabınız için teşekkür ederim, peki siz benim yerimde olsanız ne yapardınız Anadolu mu tercih ederdiniz yoksa meslek lisesinde kalmayı mı teşekkürler.

Cevabınız için teşekkür ederim çok tereddütte kaldım gitsem mi kalsam mı?

Eğitimi Anadolu lisesine denk mesleki ve teknik Anadolu lisesine geçerdim çünkü ben üniversitedeyken meslek liselerinden gelenler devre nasıl kurulur, materyaller nelerdir, devre elemanları nedir vs hemen hemen hepsini biliyorlardı ben 0 dan başlamıştım öğrenmeye ve geçiş sürecim çok zor olmuştu benim adıma...

Eğitimi Anadolu lisesine denk mesleki ve teknik Anadolu lisesine geçerdim çünkü ben üniversitedeyken meslek liselerinden gelenler devre nasıl kurulur, materyaller nelerdir, devre elemanları nedir vs hemen hemen hepsini biliyorlardı ben 0'dan başlamıştım öğrenmeye ve geçiş sürecim çok zor olmuştu benim adıma...

Teşekkür ederim sizce 80+ ortalamayla alan bir Anadolu lisesi ile 340 puanlı alan ATP meslek lisesi mi seçerdiniz?

Teşekkür ederim sizce 80+ ortalamayla alan bir Anadolu lisesi ile 340 puanlı alan ATP meslek lisesi mi seçerdiniz?
Rica ederim, eğer bu mesleği yapacağım diyorsan kesinlikle meslek lisesi derim Anadolu Lisesi olmuş heryer önceden süperlise anadolu lisesi düz lise vardı şimdi hangisi kaliteli hangisi vasat çözemiyorsun...

Yeni konular

Geri
Yukarı