Anadolu Teknik Lisesi

fatih5858

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar anadolu teknik lisesinde okyuorum bölüm endüstri meslek liselerinin içinde hem kültür derslerini hem de meslek dersleri görüyorsunuz(bilişim) ama internet ortamaında endüstri meslek lisesine gidenler üniversite kazanamaz diyorlar. Hocalarda siz anadolu teknik siniz kazanırsınız diyorsunuz ( 4 yıllık ) bugta kaldım bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Endüstri meslek liselerinde matematik, biyoloji, kimya, dil anlatım, fizik derslerini fazla üzerine düşmeden anlatıyorlar. 12. sınıfa kadar anlatıyorlar ama üniversitesi sınavlarına girdiğinde yapabilecek kadar değil. Yani giriş seviyesinde anlatıyorlar temel dersleri. Teknik veya Anadolu teknik liselerinde öğretmenler öğrencilere sınavlarda ve derslerde istedikleri kadar zorlayabiliyor. Buda üniversite sınavlarını yapabileceğin anlamına geliyor.

Kazanıp kazanmamak sana bağlı biraz. Endüstri meslek lisesi okuyup mühendislik kazanan insanlar var. Öyle düşünme. Anadolu okuduğun için sen onlardan bir adım öndesin onlar bazı dersler görmedikleri için biraz geri kalıyorlar. Senin kazanma şansın daha yüksek. Sen kültür derslerini görmüş olacaksın elinde imkanın biraz daha fazla. Çalışırsın kazanamazsan yapacak bir şey yok. Ama çalıştığın zaman kazanmamak için bir neden de yok. Sen kafana bunları takma çalış gerisi kısmet.

Teknik okudum ben. Dershaneye gittim ve çok çalıştım. Ancak 4 yıllık kazanamadım. Yapacak bir şey yok. Ama salla gitsin yapmadım. Şu an kursa devam ediyorum. Çalışıyorum , kendimi yetiştirmeye çalışıyorum , burası gibi ortamları takip ediyorum. Açıktan bitirip yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Yani kazanamazsan dünyanın sonu değil mücadele asla bitmez. Tabi sen bırakmadığın sürece.

Bu iş tamamen sana bağlı, Anadolu Teknik Lisesi mezunuyum. 2. Üniversitemi okumaya hazırlanıyorum. :)

Kız meslek lisesinde okudum ben de, ne var bunda? Bilişim alanından en az 3-4 erkek arkadaşım öğretmenlik, 2 kişi ise Bilgisayar Mühendisliği'ni kazandı.
Sana temel bilgiyi öğretiyorlar, gerisini sana bırakıyorlar. Olay tamamen bu. Kendin çabalamazsan olmaz.

Anadolu teknik lisesi çıkışlıyım bilişim bölümü, sizden bişey olmaz diyen hocalarımız vardı zamanında yatarak okulu geçtim, 4 yıllık üniversite aklımın ucundan geçmezdi ki bende pek meraklı değildim. Ancak şuan Dpü de çizgi film animasyon okuyorum 4 yıllık . Bilgisayar mühendisliğinden tut avukatlık okuyan bile var arkadaşlarım arasında. Birde bizim ailelerde 4 yıllık hastalığı var resmen , kazandığım bölümün adını sorduklarında o ne olaki diye bakış atmışlardı, 4 yıllık diyince ha iyi o zaman diye sevinmişlerdi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı