Anadolu meslek lisesinden Anadolu lisesine nakil yaptırmak

466609

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba, şu an Anadolu meslek lisesine gidiyorum. Teknik bölümdeyim ve elektrik elektronik okuyorum. Açıkçası mutluyum. Ama bugün puanımın yettiği güzel bir Anadolu lisesi buldum. Fakat çok kararsız kaldım. O yüzden sizden fikir almak istiyorum. Kararsız kalma sebebim 10. sınıfa geçmiş olmam. Nakil yaparsam sizce çok sorun yaşar mıyım?

Elektrik-Elektronik bölümüne yatkınlığın varsa ve pek sayısal sevmiyorsan okuyup diplomanı alabilirsin. Sonra 1 sene mezuna kalıp dershaneye yazılırsın artık istersen de Elektrik-Elektronik Mühendisliği okursun. Eğer geçmek istiyorsan nakili aldırabilirsin E-Devlet'ten.

Elektrik-Elektronik bölümüne yatkınlığın varsa ve pek sayısal sevmiyorsan okuyup diplomanı alabilirsin. Sonra 1 sene mezuna kalıp dershaneye yazılırsın artık istersen de Elektrik-Elektronik Mühendisliği okursun. Eğer geçmek istiyorsan nakili aldırabilirsin e-Devlet'ten.

Elektrik konusunda iyiyim evde kendim için atölye bile yaptım. Ama asıl amacım yazılım mühendisliği. 2 alanda da gelişmek istiyorum.

Elektrik konusunda iyiyim evde kendim için atölye bile yaptım. Ama asıl amacım yazılım mühendisliği. 2 alanda da gelişmek istiyorum.
2 alanda gelişirsin nasıl gelişirsin? Birisini mesleğin haline getirip birini de hobi olarak yaparsın. Belki çift maaş bile alırsın.

Elektrik-Elektronik bölümüne yatkınlığın varsa ve pek sayısal sevmiyorsan okuyup diplomanı alabilirsin.

Yanlış. EE sayısal bir alandır. Mesela son sınıfta bileşik mantık devreleri dersi sayısal beceri ister. Hatta bu dersler üniversitelerde anlatılıyor. Meslekte bunları önceden görecek arkadaş.

Yanlış. EE sayısal bir alandır. Mesela son sınıfta bileşik mantık devreleri dersi sayısal beceri ister. Hatta bu dersler üniversitelerde anlatılıyor. Meslekte bunları önceden görecek arkadaş.
Haa özür dilerim hocam. Ben meslekte de öğretildiği için eli elektroniğe vs. yatkın olanın sayısala gerek duymadan halledebileceğini düşündüm de.

Geri
Yukarı