Anadolu lisesinden meslek lisesine geçiş mantıklı mıdır?

mustafabyrak7

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12.Nesil İntel Core i3-12100F (8CPUs)
AMD Radeon RX 6600
16GB Ram
Meslek
Öğrenci
Anadolu lisesinde 9. sınıf öğrencisiyim. 45 ortalamam var. Meslek lisesi elektrik bölümüne geçmeyi düşünüyorum. Sizce geçmeli miyim?

Anadolu lisesinde 9. sınıf öğrencisiyim. 45 ortalamam var. Meslek lisesi elektrik bölümüne geçmeyi düşünüyorum. Sizce geçmeli miyim?

11. Sınıf elektrik elektronik öğrencisiyim bu tamamen sana bağlı. Üniversite planların varsa meslek lisesinde AYT görmüyorsun. Ne olmak istedigini söylersen yardım edebilirim

Geçmelisin ancak o dönemler arasında onların gördüğü meslek derslerinden sınav olacaksın. Bunu bilerek geç. Muhtemelen yardımcı olurlar. Önce okulla konuşmanı öneririm. Herkes üniversite okuyacak diye bir kaide yok. Ortalaman 45 ise yüksek bir hedefin de yoktur muhtemelen. Geçmeni öneririm.

Kuzenim zamanında babasının zorlamasıyla Anadolu lisesinde okudu. Sonrasında başaramadı. Kötü bir üniversite okuyor. Onun yerine zamanında meslek lisesine geçseydi meslek sahibi olurdu ve işinde büyüyüp iyi paralar kazanabilirdi. Kendi tercihiniz.

Geçmelisiniz fakat derslerinizi boşlamayın.

Etiketler ne alaka?
1680461032710.png

çok üniversite okumaya niyetim yok ben elimde mesleğim olur birde daha kolay diye geçmek istiyorum
11. Sınıf elektrik elektronik öğrencisiyim bu tamamen sana bağlı. Üniversite planların varsa meslek lisesinde AYT görmüyorsun. Ne olmak istedigini söylersen yardım edebilirim

peki nakil aldırdım diyelim 2 gün sonra nakili geri çekme şansım oluyormu acaba bilginiz varmı

peki nakil aldırdım diyelim 2 gün sonra nakili geri çekme şansım oluyormu acaba bilginiz varmı
Nakilin kabul olursa tekrar nakil aldirman gerekiyor. Onun disinda 10. Sınıfın 2. Döneminden sonra Meslek lisesinden Anadolu'ya geri geçemiyorsun iyice düşün istersen. Bende meslek lisesindeyim başka sorun varsa sorabilirsin

1 kontenjan olduğu için acele etmek lazım. Başka sorum yok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı