Anadolu Meslek Lisesi ile MF-4 460 Puan Tutturmak

glock18

Hectopat
Daha fazla  
İstanbul çok programlı Anadolu Lisesi Anadolu Meslek bölümünde grafik tasarım bölümü okuyorum. 3. sınıfım. Bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ancak meslek lisesi okuyorum diye bana gülüyolar. Ancak okulumuzda anadolu lisesi de var ve biz aynı öğretmenlerden ders alıyoruz, ayriyetten meslek lisesi olmamıza rağmen aynı okuldayız diye ortak sınav yani anadolu lisesi ile aynı sınavları oluyoruz. Küçüklükten doğru matematiğim iyidir. Ancak korkuyorum hedefim mf-4 460 puan tutturmak şimdiden çalışmaya başladım. Ancak boşuna çalışıyormuş kazanamicakmış gibi hissediyorum. Benim durumumda bu puan ne kadar zor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çabalarsan neden olmasın. Hiç bir şey imkansız değildir. Şimdiden sıkı çalışman lazım yalnız. 11.sınıfa gidiyormuşsun daha geç değil ama başlaman gerek YGS'ye. PC mühendisliğine alternatif olarak yazılım mühendisliğini de düşünebilirsin.

İstanbul çok programlı Anadolu Lisesi Anadolu Meslek bölümünde grafik tasarım bölümü okuyorum. 3. sınıfım. Bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ancak meslek lisesi okuyorum diye bana gülüyolar. Ancak okulumuzda anadolu lisesi de var ve biz aynı öğretmenlerden ders alıyoruz, ayriyetten meslek lisesi olmamıza rağmen aynı okuldayız diye ortak sınav yani anadolu lisesi ile aynı sınavları oluyoruz. Küçüklükten doğru matematiğim iyidir. Ancak korkuyorum hedefim mf-4 460 puan tutturmak şimdiden çalışmaya başladım. Ancak boşuna çalışıyormuş kazanamicakmış gibi hissediyorum. Benim durumumda bu puan ne kadar zor?

Bu sizin temelinize kalmış. Azmedip düzenli çalışırsan başarabilirsin. Yazın dershanelerin çeşitli programları oluyor bir gözat istersen. Yaklaşık 1 seneden biraz fazla zamanın var. Güzel değerlendirirsen elbet hedefine ulaşırsın.

İmkansız diye birşey yok. Çalıştığın, emek verdiğin sürece imkansız sadece zaman alır.
başlığı açan arkadaş nasıl bir meslek lisesinde okuyor bilmiyorum ama ilk önce meslek lisesinden kurtulması gerek. tabi ki çok çalışıp emek verildiği zaman imkansız diye bir şey yoktur.

Son düzenleme:
Neye göre imkansız? Meslek lisesinde okuyunca iyi bir puan ve iyi bir meslek elde edilemiyor mu? İmkansız diye bir şey yoktur. Meslek lisesinden çıkıp da çok iyi meslekler elde etmiş insanlar var. Forumda da örnekleri var. Amacın insanların moralini bozmaksa, iyi yapıyorsun, tebrikler.

Dostum zor diye bir şey yok azimli bir şekilde çalışırsan eninde sonunda hedefine ulaşırsın . Buradaki imkansız diyenlere bakma . O hedefini tutturamazsan bile ortalama bir üniversiteye girersin.

başlığı açan arkadaş nasıl bir meslek lisesinde okuyor bilmiyorum ama ilk önce meslek lisesinden kurtulması gerek. tabi ki çok çalışıp emek verildiği zaman imkansız diye bir şey yoktur.
Meslek liselerinden çok iyi meslek sahibi olan insanlar mevcut. Ayrıca kendimde meslek lisesinde okuyorum. Çokta kötü sayılmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı