Anadolu teknik programı liselerinde yazılımcı olunur mu?

Meslek liselerinde öğretilen yazılım bilgisini zaten evinde internetten araştırarak rahatlıkla öğrenebilirsin dostum.

Biraz araştırdım insanlar meslek lisesinde yazılmcı olmanın biraz zor oldugunu söylüyorlar sebebi sayısal biraz daha az oldugundan.

3 senedir Anadolu meslekte okuyorum ilk başta zor geliyor bunun okulla alakası yok aslında yazılımın algoritmasını çözme ve ana kelimeleri kavramayla alakası var biraz daha her türlü zorluk olacaktır yazılımda.

Biraz araştırdım insanlar meslek lisesinde yazılmcı olmanın biraz zor oldugunu söylüyorlar sebebi sayısal biraz daha az oldugundan

ATP sayılsal dersler var yazın staj yapıyorsun atp okuyacağından dolayı sayısal dersleri mezun olasıya kadar görürsün

AMP de ise sayısal dersler az kışın staj yapıyorsun

Atp ile Anadolu liseleri aynı mı yani Ikisinde'de sayısal çok mu?

Aynı ama meslek dersleri olacağı için haftanın bir günü sadece meslek dersi oluyor(yan dallar olursa eğer yarım gün meslek dersi de olabilir) yanlış bilgi vermeyeyim. 12 sınıfa yeni geçtim AMP okuyorum sayısal olarak sadece temel matematik var

Biraz araştırdım insanlar meslek lisesinde yazılmcı olmanın biraz zor oldugunu söylüyorlar sebebi sayısal biraz daha az oldugundan.
Meslek liselerinde ATP ve AMP diye ayrılır, teknikte daha az meslek dersi görürsün, AMP de ise daha fazla meslek dersi görürsün. Yazılım için sayısal gerekiyor tabi algoritmasını mantığını öğrenemeden sadece kopyala yapıştır ile bir yere gelebilirsin. Ama bölüm derslerini dinlersen ilginde varsa bu işe rahatlıkla öğrenirsin.

Geri
Yukarı