Anakart 4 pin fanlar RGB 3 pinken bağlantı nasıl yapılır?

zerocool70

Yoctopat
Daha fazla  
Mrhb;
Anakart olarak MSI Z390 Gaming Plus modelini kullanıyorum, kasa değişikliği yaptım "ASUS TUF Gaming GT 502" ve beraberinde "ASUS TUF Gaming TF 120 RGB 3pack" fan seti aldım.
Sorun şu; fan kontrolerdan çıkan dişi RGB bağlantı 3pin, fakat anakart üzerinde 4 pin RGB bağlantısı var 3pin yok, ASUS'un sitesinde "fan çalışma gerilimi 5v-13.2v" yazıyor, bir şekilde 4 pin sokete bağlarsam sorun yaşar mıyım? Bilemedim yardımcı olabilir misiniz? Neler önerebilirsiniz?

Ben linkteki ürünü almıştım aynı sebepten ötürü ve çok iyi çalışıyor. Şu an stoklarda mevcut değil lakin benzer modelleri farklı markalar satıyor. Hem 4 pinli hem de 3 pinli girişi var o yönden çok iyi.
Dark ARGB Hub

Yanlış bilgi
4 pinli olan yere 3 pin olarak takabilirsin sadece fan hızını ayarlayamazsın onun dışında bir sorun olmaz.

4 pinli olan yere 3 pin olarak takabilirsin sadece fan hızını ayarlayamazsın onun dışında bir sorun olmaz.

Aynı zamanda PC açılırken fan hatası verecek F1 basıp geçebilirsin tekrar vermez aynı hatayı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynı zamanda PC açılırken fan hatası verecek F1 basıp geçebilirsin tekrar vermez aynı hatayı.

Hocam 4 pinli yere 3 pinli soket takmaya çalıştığımda oturmamıştı. Acayip derecede zorlanıyor ve pinlere zarar veriyordu. Anakarttan anakarta bu durum değişiyor mu?

Hocam 4 pinli yere 3 pinli soket takmaya çalıştığımda oturmamıştı. Acayip derecede zorlanıyor ve pinlere zarar veriyordu. Anakarttan anakarta bu durum değişiyor mu?
Hayır bir zorlanma olmuyor tam oturması lazım bende ekstra fan aldım üst kısıma 3 lü pin olarak taktım ekstra zorlanmadan takıldı

4 pinli olan yere 3 pin olarak takabilirsin sadece fan hızını ayarlayamazsın onun dışında bir sorun olmaz

Aynı zamanda PC açılırken fan hatası verecek F1 basıp geçebilirsin tekrar vermez aynı hatayı

Aynı zamanda PC açılırken fan hatası verecek F1 basıp geçebilirsin tekrar vermez aynı hatayı
Hayır bir zorlanma olmuyor tam oturması lazım bende ekstra fan aldım üst kısma 3'lü pin olarak taktım ekstra zorlanmadan takıldı

Konu fan bağlantısı değil ARGB bağlantısı, RGB girişe ARGB taktırmaya çalışıyorsunuz, takılmaz, yanlış yönlendirmeyin.

Değişmez 4 pine 3 pin olmaz, 3 pine 4 pin olmaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı