Fitness'a yeni başlayacak biri için öneriler

abdussettar3737

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 2 Extreme QX6850, Asus ROG Maximus II Formula, Kingston HyperX 2x4 GB DDR2 800 MHz, Sapphire ATI Radeon HD4870, 650W Cooler Master Kasa ve PSU, Windows 7 Enterprise
İyi akşamlar TP ailesi. Yarın fitnesse başlıyorum. 16 yaşındayım. Ancak içimde bazı sorular var. Bu işlerden anlayan kişiler yazsın. Sorularıma gelince:

• Omuzlarım düşük, yükselir ve dikleşir mi?
  • İki ayağımda hafif düz tabanlılık var. Bu sorun çözülür mü?
  • Boy uzamaya etkisi olur mu? (180 boyundayım)
  • Protein tozu kullanmak zararlı mıdır?
  • Yüzümü zayıflatır mı?
  • Benim burun kemiğim normalde küçük ancak burnumda yağ tabakası ve burun ucunda et var. Yüzüm zayıflarken burnum da zayıflar mı?
  • Sivilceleri azaltır mı?
  • Özgüveni artırır mı?
Sorularım bunlar. Bilenler ve deneyimlemiş kişiler cevap versin. İlk önceliğim zayıflamak.

• "İnternetten araştırıp" doğru hareketleri yaparsan, omuzların genişler-dikleşir.
  • Boy uzamaya etkisi az da olsa olur, boyun gayet iyi.
  • Protein tozundan ziyade sağlıklı beslenip uyku düzenine dikkat etmelisin. Kullanacaksan da çok kullanma.
  • Egzersiz ve koşu yaparsan istediğin kadar kilo verebilirsin.
  • Burnunda çok az bir değişiklik olur, ha burnunu büyük buluyorsan internette burun egzersizleri var, onları yapabilirsin. (İşe yarıyor)
  • Sivilcelerini geçirmez, sivilcelerinin geçmesi içinse yüz temizleyicisi (Jel, sabun vb.) Kullanıp, sağlıklı beslenmelisin.
  • Özgüvenini her konuda arttırır. 🙂

İyi akşamlar TP ailesi. Yarın fitnesse başlıyorum. 16 yaşındayım. Ancak içimde bazı sorular var. Bu işlerden anlayan kişiler yazsın. Sorularıma gelince:

• Omuzlarım düşük, yükselir ve dikleşir mi?
  • İki ayağımda hafif düz tabanlılık var. Bu sorun çözülür mü?
  • Boy uzamaya etkisi olur mu? (180 boyundayım)
  • Protein tozu kullanmak zararlı mıdır?
  • Yüzümü zayıflatır mı?
  • Benim burun kemiğim normalde küçük ancak burnumda yağ tabakası ve burun ucunda et var. Yüzüm zayıflarken burnum da zayıflar mı?
  • Sivilceleri azaltır mı?
  • Özgüveni artırır mı?
Sorularım bunlar. Bilenler ve deneyimlemiş kişiler cevap versin. İlk önceliğim zayıflamak.
1-Omuzların genetiktir ne yapsan değişmez sadece kas hacmi anlamında genişletebilirsin.
2-Muhtemelen hayır.
3-Bir etkisi olmaz.(Azcık GH sağlıyor ancak ne kadar işe yarıyor bilmiyorum.)
4-Hayır
5-Yağ oranını düşürürsen evet.
6-Hayır(?)
7-Hayır, aksine arttırabilir fıstık ezmesi, protein tozu ve yağlı gıdalar tüketirsen.
8-Arttırır.

Teşekkür ederim arkadaşlar, peki ben zayıflayacağım ya, zayıfladıktan sonra vücudumda sarkmalar olur mu?

Teşekkür ederim arkadaşlar, peki ben zayıflayacağım ya, zayıfladıktan sonra vücudumda sarkmalar olur mu?
Yani aşırı kilolu değilsen muhtemelen olmaz. 1+ dereceden obezsen yüksek ihtimal sarkacak ve o deri senle kalacak ameliyatla alsan bile görüntü çok doğal durmuyor ve ameliyatı çok pahalı diye biliyorum.

Obeziteden zayıflığa geçiş yaparsan sarkma olur anca o kadar kilolu değilsen olmaz.
Pandemi döneminde 103 kiloydum, şuan 68 kiloya düştüm. 2 yıl önce aşırı sarkma vardı, boy atınca karın kısmı hariç bütün sarkmalar yok oldu. Karın ve simit bölgesindeki yağlar ve sarkmalar daha gitmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı