Çözüldü Anakart arka plakasındaki çıkıntılar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ajora

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Kasa toplamaya çalışıyorum, anakartın arka plakasını kasaya yerleştirdim, plakada fotoğraftaki gibi çıkıntılar var ve anakartı yerleştirmeme engel oluyorlar. Büyük ihtimalle koparmak gerekiyor bunları ama yine de emin olmak istedim, koparmak mı gerek yoksa anakartı biraz zorladığımızda takabiliyor muyuz?

1603212735245.png

Çözüm
Arkadaşlar selam. Kasa toplamaya çalışıyorum, anakartın arka plakasını kasaya yerleştirdim, plakada fotoğraftaki gibi çıkıntılar var ve anakartı yerleştirmeme engel oluyorlar. Büyük ihtimalle koparmak gerekiyor bunları ama yine de emin olmak istedim, koparmak mı gerek yoksa anakartı biraz zorladığımızda takabiliyor muyuz?

Eki Görüntüle 708625
Hayır kesinlikle koparma. Onlar porta bir şey takarken portları zorlama diye. Araya geçecek onlar. Düzgünce yerleştirmen lazım.

Eki Görüntüle 708625
Hayır kesinlikle koparma. Onlar porta bir şey takarken portları zorlama diye. Araya geçecek onlar. Düzgünce yerleştirmen lazım.

Çözüm
Eğer sıfır almadıysanız plaka başka bir anakarta ait olabilir, eğer sizin anakartınıza ait olduğundan eminseniz anakartı kasaya yanlış oturtmuş olabilirsiniz, çıkıntılar kasanın iç tarafına bakmalı dışına değil.

Biri yamulmuş biri de dışına bakmalı demiş, yazık.

Anakartı düzgün oturtursan sana engel olmazlar. Anakartı yukarıdan aşağıya değil, sağdan sola doğru takmalısın. Önce yeteri kadar indir. Ama anakartın arkasını yükseltme vidaları ile çizecek kadar değil. Sonrasında brakete gelecek kısmı daha aşağıda (monte edildiğinde durması gerektiği seviyede) tutup oraya oturt. Sonra braketin olmadığı tarafı (1 cm falan havada olmalı zaten) indir.
Mutlu son.

Anakartı biraz ittirerek halledebildim, bahsettiğim çıkıntılar plakaya baskı yaparak plakanın dış tarafının biraz eğimli (dışa doğru) olmasını sağladı ama sanırım işlevi oymuş zaten o çıkıntıların, zorlamalara karşı daha bir güvenli oldu sanki. Teşekkürler arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı