Anakart Asus X99 Deluxe 3.1 kod 40 sorunu

EFE_2000

Hectopat
Yer
Toronto/Ontario/CANADA
Daha fazla  
Meslek
insaat
Selam arkadaslar oncelikle belirtmek isterim ki ben Kanada'dan yaziyorum ve klavyem İngilizcedir, bu nedenle bazi Turkce harfler yoktur ve bunun icin kusura bakmayin.
Yilbasinda parcalarini kendim sectigim bir masaustu oyun bilgisayari toplattim. Kisa bir sure sonra anakartin hata kodu yazan ekranda 40 numarali kod isigi yanmaya basladi. Bilgisayari yeniden baslattigimda duzeliyor ama bilgisayari her gun ilk actigimda ayni hatayi veriyor. Bunu nasil duzeltebilirim ya da anakartta veya monitorde sorun olabilir mi ? Bunu nasil ogrenebilirim ?

Bilgisayar parcalari :
İslemci Intel Core i7 5820K / RAM 8+8=16 GB, 2800 Mhz / Anakart Asus X99 Deluxe 3.1 / Ekran Karti Asus Geforce Strix GTX 980Ti-DC3OC-6GD5-Gaming / Bellek Western Digital Black WDC WD2003FZEX-00Z4SA0 / SSD Samsung 850 EVO 250 GB / Windows 10 / Kasa Corsair 780T / islemci sogutucu Cooler Master Nepton 280L / Guc kaynagi Corsair HX 850i Platinum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ile ilgili sorun yaşıyorsunuz. Bios update yapmayı denediniz mi? Direkt bios update yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa bios'u resetleyip update ediniz.

Kitapciga bakmistim ama kitapciktan bisey anlayamadim. Bilgisayar ilk kuruldugundan beri bu hata kodunu vermekte. Bios guncel olarak yuklenmisti. Bir sorun daha var ki o da oyun kapanirken ve acilirken monitor sik sik siyah ekranda takili kaliyor. Monitoru kapatip actigimda ekran normale donuyor. Bunu hata kodu varken de yokken de yapiyor. Biosu guncellemeyi deneyim ama nasil guncelleniyor yardim eder misiniz ? Monitor driver ini da kontrol ettim en son surum yuklu oldugunu gosteriyor. Monitor hatasi icin ne onerirsiniz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı