Anakart Çalışıyor Ama Ekrana Görüntü Gelmiyor

crazy3

Hectopat
Daha fazla  
S.A Arkadaşlar

Geçen gün Asus H81M-Plus anakart İntel i3-4150 3.5 GHz İşlemci aldım vede DDR3 ram aldım. Diğer Parçalar elimde vardı.

Yeni aldığım bu parçaları taktım (Takarken sürekli elimi metale sürdüm. elektrostatik için). Güç bağlantılarını yaptım. power düğmesine bastım işlemci fanı dönmeye başladı ama ekrana görüntü gelmedi.

Ekran kartından olabilir diye onboard VGA girişine bağladım yine olmadı. Speaker ını bağladım RAM, harddisk, ekran kartını çıkardım. Çalıştığında en azından speakerdan uyarı sesi gelmesi lazım ama hiç bir ses çıkmıyor. Sorun neden olabilir acaba

Selamlar.

İşlemciyi yerleştirirken çok dikkatli olunması gerekiyor, Termal macun sürüp işlemciyi doğru bir şekilde yerine oturtup CPU fanı takmanız gerekiyor.

bu işlemi uyguladıktan sonra geri bildirimlerinizi bizimle paylaşın sorunun nereden kaynaklandığını çözeriz.. ;)

iyi çalışmalar.

cpu yu yerine yerleştirdim. hatta anakartın üstündeki işlemci pinlerini koruyan plastiği ilk başta çıkarmadım. İşlemciyi takarken zaten yanlarında 2 tane yarım delik gibi yerleri var onlara göre ayarlayarak yerine koydum sonra termal macunu sürdüm ve cpu fanını taktım yine olmadı.

İ3 4150 Haswell refresh bir işlemci. Asus H81M-PLUS a işlemciyi takmadan önce BIOS güncellemesi gerekiyor. Bir yerden Haswell işlemci bulun. Onun takın BIOS güncellemesi yapın sonra kendi işlemcinizi takın sorun düzelecektir.
i3.PNG

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı