Anakart CPU LED’leri kırmızı ve görüntü gelmiyor

Arıkan Erdem

Decapat
Uzun süredir aynı sistemi kullanıyorum. BIOS’u güncelleyecektim, FAT32 formatlı USB’mi aldım ve güncellemeye başladım. Güncelleme bittiğinde PC kendini yeniden başlattı lakin bu sefer görüntü yoktu. Anakartıın üzerinde CPU LED ışığı yanıyor, fanlar dönüyor. BIOS pilini çıkartıp taktım, işlemciyi takıp çıkardım ama bir değişiklik olmadı. Yardım lazım. Teşekkürler.

KS
Arıkan Erdem

Arıkan Erdem

Decapat
Tüm sisteminizi belirtir misiniz?
Palit RTX 3070 GamingPro OC.
Ryzen 5 3600X.
G.Skill Ripjaws 3000 MHz 2x8 GB.
MSI B350 PC MATE 3200 MHz.
Xigmatek Vector 750W 80 Plus.

Kırmızı ile gösterdiğim bileşenler 4 yıl önce alınmıştır. Yaklaşık 4 aydır sistemi son haliyle kullanıyorum.

nomack

Centipat
Yer
İstanbul
Hocam tahminimce yanlış BIOS kurdunuz. Ben de bugün anakartımı değiştirdim. BIOS güncellemesi yaptıktan sonra 4-5 dakika CPU ışığım yandı, ekrana görüntü gelmedi. Sonra bilgisayar açılıp normale döndü. BIOS ekranına girebiliyorsanız son çıkan BIOS'u tekrar kurmanızı tavsiye ederim.

KS
Arıkan Erdem

Arıkan Erdem

Decapat
Hocam tahminimce yanlış BIOS kurdunuz. Ben de bugün anakartımı değiştirdim. BIOS güncellemesi yaptıktan sonra 4-5 dakika CPU ışığım yandı, ekrana görüntü gelmedi. Sonra bilgisayar açılıp normale döndü. BIOS ekranına girebiliyorsanız son çıkan BIOS'u tekrar kurmanızı tavsiye ederim.
Ne yazık ki giremiyorum.

Yukarı