Anakart değişikliği sonrası yapılması gerekenler

SneopX

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi yeniliyorum. Eski sistemim;
İşlemci: Quad Core Q9550 2.80 GHz.
Anakart: Gigabyte G41M-combo DDR3 LGA 775
Ekran kartı: RX560 2 GB.
RAM: DDR3 4x2 8 GB RAM.
Yenilediğim parçalar anakart, RAM ve işlemci;
Ryzen 3 1200 AF.
Gigabyte B450-M S2H.
RAM konusunda da 8 GB DDR4 aldım fakat daha önce hiç anakart değiştirmedim. Bu yüzden yeni parçalara geçmeden önce neler yapmalıyım? Eski anakartın sürücülerini silmem falan gerekir mi bilmiyorum yardımcı olur musunuz? İnternette format atılırsa iyi olur denmiş fakat format atmaya hiç ihtiyacım olmadığı için format atmayı bilmiyorum. Windows'un ayarlarındaki sıfırlamayı kullansam yararı olur mu?

1600091702546.png

Bildiğim kadarıyla Windows 10 donanım değişikliği konularında oldukça başarılı. İnternete bağlı olduğu sürece ayarlamaları kendi yapıyor ve sistemi hazır hale getiriyor.
İşlemcim ile sorun yaşadığım için sistemime B350, B450 ve B550 chipset farklı ana kartlar taktım. Hepsinde LAN ve ses sürücülerini, chipset sürücülerini Windows kendisi yükledi. Ekstra bir ayar yapmadım.

Teşekkürler yardımınız için. Bir şey daha soracaktım, acaba Windows'un kendi sıfırlaması ile bizim usb ile format atmamız arasında fark var mıdır? Ne olur ne olmaz resimdeki yerden sıfırlasam mı?

Dosya Ekleri

• techno.png
    techno.png
    5 KB · Görüntüleme: 110
Teşekkürler yardımınız için. Bir şey daha soracaktım, acaba Windows'un kendi sıfırlaması ile bizim usb ile format atmamız arasında fark var mıdır? Ne olur ne olmaz resimdeki yerden sıfırlasam mı?
Daha uzun sürer. Evet olabilir anakartı değiştirdikten sonra sıfırlarsınız ama çok uzun sürer bende 3-4 saat sürmüştü herhalde.

Geri
Yukarı