Anakart değişimi format gerektirir mi?

Tabiki de gerekir. Yani güncellemezsen çalışmaya devam etmez diye kesin bir şey söyleyemeyiz ama sorunlar yaşatır. Sonuçta yonga seti değiştiriyorsun ve bilgisayarında yonga seti sürücüleri kurulu. Sağlıklı olması için format gerekir.

Tabiki de gerekir. Yani güncellemezsen çalışmaya devam etmez diye kesin bir şey söyleyemeyiz ama sorunlar yaşatır. Sonuçta yonga seti değiştiriyorsun ve bilgisayarında yonga seti sürücüleri kurulu. Sağlıklı olması için format gerekir.
Arkadaş doğru söylüyor. Eğer SSD ve HDD kullanıyorsan Windows'u temiz şekilde SSD ye kurmanı HDD'yi kurulum bittikten sonra takmanı öneririm. Tek bir depolama birimi kullanıyorsan aynı şekilde temiz bir kurulum yapman en sağlıklısı olacaktır.

Valla ben yeni değiştim. 2011 model intel destekli anakarttan Ryzene geçtim. Format atmadım. Kaldığı gibi çalışıyor herşey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı