Anakart Değişimi Sonrası Format Gerekli Mi ?

suskunferyad

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın anakartı bozuldu yeni bir anakart aldım. Sistem stabil çalışmıyor ve oyunlarda verim alamıyorum. Driver da kurdum. Format atmam mı gerekiyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format at bence. Birdi işlemci sıcaklığını kontrol ediniz. Termal macun sürdünüz değil mi soğutucuyu takarken? Birde bol bol sürdüyseniz oradan da kaynaklı olabilir.

Format at bence. Birdi işlemci sıcaklığını kontrol ediniz. Termal macun sürdünüz değilmi Soğutucuyu takarken. Birde bol bol sürdüyseniz ordanda kaynaklı olabilir.
Macunu normal bir şekilde uygun olduğu kadar sürdüm. İşlemci sıcaklığı gayet normal fakat, clock hızı eskiden sabitti şimdi değişip duruyor.

Ekran dsAlıntısı.PNG

Chipset sürücüleri kurulumu ?
Yeni aldığım anakartın bütün sürücülerini eksiksiz kurdum en iyisi format atmak heralde.

Bence anakart değiştiği zaman mutlaka format atılmalı. Çünkü anakartın içindeki chipset veya bazı yongalar değiştiğinden dolayı, önceki işletim sistemi bunları tanımayabilir.

Bence anakart değiştiği zaman mutlaka format atılmalı. Çünkü anakartın içindeki chipset veya bazı yongalar değiştiğinden dolayı, önceki işletim sistemi bunları tanımayabilir.
Aldığım Anakart eskisine göre 1 seri geride kalıyor. Yarın format atıcam durum değerlendirmelerini sizlerle paylaşıcam. Şuan kullandığım anakart :
Ekran Assslıntısı.PNG

Eski kullandığım Anakart ise bu :
Ekran Alıssssdntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı