Anakart değişimi sonrası PNY-CS3030 M.2 SSD'den ses geliyor

Tofking

Hectopat
İyi forumlar.
PNY-CS3030 M.2 SSD'yi kullanıyorum. Bilgisayarımın anakartı değiştikten sonra başladı, SSD çalışırken ritimli bir şekilde sadece sessiz ortamda duyabileceğim bir ses çıkarıyor. Güç planını "güç tasarrufu"na aldığımda ise ses kesiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda duyulan sesle aynı. Herhangi bir sorun teşkil ettiğini sanmıyorum fakat çok rahatsız edici ve ses çıkıyor diye SSD'ye sanki zarar veriyormuşum veya olmaması gereken bir şeyler oluyormuş gibi geliyor sırf anakartı değiştiği için.

Bu çıkan ses neden kaynaklanır? Düzeltilebilir mi? Forumlarda bazı insanların BIOS ayarlarından işlemci için bütün güç yönetimi ayarlarını kapatarak sesten kurtulduklarını öğrendim. Sizce mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarıyla uğraşılmasını pek tavsiye etmem çünkü yazılımsal olarak tek bir hedef için çalışırlar herhangi basit bir BIOS ayarı değşmesi veya güncellenmesi sonucu bilgisayar açılamıyabiliyor ve BIOS bilgisayarın açıldıktan sonrası ile pek ilglinemez bence mantıklı değil videoda ki sesin gitmesinin başka bir sebebi olabilir acaba anakart değişirken bir yanlışlık veya zarar verilmiş olabilir mi? Tabii karar sizin ben çok tavsiye etmiyorum BIOS ile oynanmasını hele ki işlemciyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı