Anakart değişimi sonrası Windows'a girilmiyor

cellojaan

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Beylikdüzü
Merhaba arkadaşlar.
Gigabyte model anakartı ASUS Prime Z370-P modeline yüksektim ancak ne format atabiliyorum ne de SSD'deki Windows'a girebiliyorum şu şekilde donup kalıyor.

TTd3Mf.jpg

BIOS bayağı kurcaladım ama olmadı ne yaptıysam. Bilgisi olan var mı nasıl aşarız bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ana kartta Secure Boot disabled ve CSM support enabled yapın. Bazı ana kartlar varsayılan ayarları ile UEFI kurulumları desteklemez. BIOS ayarları kaynaklı bir sorun olmalı.

Merhaba arkadaşlar.
Gigabyte model anakartı ASUS Prime Z370-P modeline yüksektim ancak ne format atabiliyorum ne de SSD'deki Windows'a girebiliyorum şu şekilde donup kalıyor.

Eki Görüntüle 741107

BIOS bayağı kurcaladım ama olmadı ne yaptıysam. Bilgisi olan var mı nasıl aşarız bunu?
Usta benim biraz farklı olay ama anlatayım 2 günlük olay. Asus laptop var bende de. Temizlik+RAM değişimi yaptırdım. RAM uyumluydu ama BIOS'tan sonra aynı böyle kaldı sonra ''Otomatik onarıma hazırlanıyor'' deyip windows kurtarmaya gitti. Kısaca BIOS'tan sonra sistem yüklenmedi. Formatla çözdük sorunu. Tabii öncesinde HDD'yi başka PC'ye takıp yedekledim. Bir HDD'ye bak belki o oturmamıştır vs. Ben formatla çözdüm ama sen anakart değişmişsin bir de masaüstü senin. Her neyse aklına olsun, iyi akşamlar kralım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı