Anakart değişiminde format gerekli midir?

ali55125

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hocam.
Bir sorum olacak.
Bendeki anakart H81m DS2.
Yeni anakart ve işlemci alacağım.
ASUS Prime B450M K Ryzen 5 5500.
Fakat herkes format atmamı söylüyor.
Anakartı takmadan önce chipsetleri silsem yeni anakartı taktığımda onun chipsetlerini indirsem olur mu?
Eğer olmaz ise, ben anakart ve işlemciyi taktıktan sonra Windows'u başlatıp Windows 10'u İndirin buradan programı indirsem ardından dosyalarımı koru seçeneğini seçerek Windows 10'u tekrar indirsem olur mu?

Sıkıntı cok olacagını sanmıyorum ama sistemin cok stabil calısmaz. Ornek veriyorum mavi ekran alabilirsin, temiz kurulum yapman daha faydalı.
tabiki temiz kurulum dediğim gibi yapacağım bilgisayarı açıp menüye gelebiliyim gerisini isoyu indirerek halledeceğim.

Bilgisayarı açıp ana ekrana erişebilirsiniz. Delice uğraşırım derseniz format atmadan da düzenlemelerle kullanabilirsiniz. Ancak dediğiniz gibi, temiz kurulum yapmak en güzeli :)

Bilgisayarı açıp ana ekrana erişebilirsiniz. Delice uğraşırım derseniz format atmadan da düzenlemelerle kullanabilirsiniz. Ancak dediğiniz gibi, temiz kurulum yapmak en güzeli :)

Aklımdaki şey şudur. Bilgisayarı açacağım ardından Google'dan ISO dosyasını indireceğim. Ve dosyaları koru diyeceğim. Gereken dosyalar korunacak. Ardından Windows da tekrardan kurulacak. Böylelikle hem temiz bir bilgisayar hem de dosyalar kurtulacak. (yanlış düşünmüyorumdur umarım)

Aklımdaki şey şudur. Bilgisayarı açacağım ardından Google'dan ISO dosyasını indireceğim. Ve dosyaları koru diyeceğim. Gereken dosyalar korunacak. Ardından Windows da tekrardan kurulacak. Böylelikle hem temiz bir bilgisayar hem de dosyalar kurtulacak. (yanlış düşünmüyorumdur umarım)
Cıks, dosyaları koruduğunuzda bir şekilde çok da temiz bir kurulum olmuyor. Eğer harici depolamanız varsa önce dosyalarınızı yedekleyip, mevcut diski tam olarak formatlamanız temiz kurulum oluyor.

Geri
Yukarı