Anakart değişince format gerekli mi?

AzExcluded

Hectopat
Yeni render bilgisayari topluyorum 1150 socket intel anakartindan AMD Ryzen 7 1700 AM4 geciyorum anakart bu islemci RAM her sey degisecek. ASUS Prime B350-Plus.

Ama bir sorun var format atmak istemiyorum. Cunku icinde montaj render programlari var ve cok pahali 1000-1500$ civarinda. Internetde cracki bulunmayan programlardır. Buna gore format atmak istemiyorum islemci klonlarsam yeni sisteme format atmadan yerlestirebilir miyim ?

Bir sorun olur mu performans dusuklugu ve ya acilmama gibi sorunlar? Simdiden cevapladiginiz icin yardiminiz icin tessekurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz programları satın aldıysanız, format attıktan sonra da kullanabilirsiniz. Eğer satın almadan crackli kullanıyorsanız demekki internette bir yerlerde crack bulunmakta. Sorunuza gelecek olursanız yeni anakartınıza sistemi montaladıktan sonra temiz kurulum yapmanız sistem sağlığı için daha iyi olacaktır.

Windows 10 kullanıyorsanız internet bağlı iken güncelleme yapmanız yeterli olacaktır. Gerekli sürücüleri indirip gereksiz olanları kendiliğinden devre dışı bırakır.

Bahsettiğim programi korsan siteden aldim cunki original 1000-1500$ satilirken. O site 500$ satiyordu ondan ordan aldim ve bi kere satin almak oluyor sonradan yeniden crack yapilmasi icin para verilmesi gerek. Yinede yardimin icin cok sagol

Bahsettiğiniz programları satın aldıysanız, format attıktan sonra da kullanabilirsiniz. Eğer satın almadan crackli kullanıyorsanız demekki internette bir yerlerde crack bulunmakta. Sorunuza gelecek olursanız yeni anakartınıza sistemi montaladıktan sonra temiz kurulum yapmanız sistem sağlığı için daha iyi olacaktır.
Hayir maalesef windows 7 kullaniyorum

Windows 10 kullanıyorsanız internet bağlı iken güncelleme yapmanız yeterli olacaktır. Gerekli sürücüleri indirip gereksiz olanları kendiliğinden devre dışı bırakır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı