Çözüldü Anakart değiştirdikten sonra PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eTnea

Decapat
Daha fazla  
RAM
Apacer 16GB (2x8) 3200Mhz CL16
Ekran kartı
RX 570
Anakart
Asrock B550M-HDV
İşlemci
Ryzen 5 5500
Yeni bir anakart, işlemci ve RAM aldım. Montajını yaptım ama Power tuşuna bastıktan sonra hiçbir şey olmadı.

20230805_142918.jpg

Çözüm
Reset Switch'i taktığın yere Power Switch'i tak.

Onu yapmıştım ama bu sefer powera bastığım zaman 1 saniye fan dönüp kapanıyordu. Ben de tekrar önceki gibi yaptım şu an sorunsuz kullanıyorum ya alt tarafı büyük düğme yerine küçük düğmeyle açıyorum bilgisayarı tek sorun o.
Yeni bir anakart, işlemci ve RAM aldım. Montajını yaptım ama Power tuşuna bastıktan sonra hiçbir şey olmadı.

Eki Görüntüle 1890760

Belki Power tuşunuz bozuktur bir kontrol kalemi alın ve Power Switch kalosunu çıkarın o kabloyu taktığınız yere tornavidayı değdirin sistem açılacaktır.

Power switch bağlantılarını yaptınız mı ?
Yaptım.

Kasa ön panel bağlantılarını doğru yaptığınıza emin misiniz?
Aynen kitapçıktaki gibi yaptım. Sadece Power Led 3 pinli diye onu takmadım o kadar.

Restart tuşuyla açılıyor bilgisayar ben anlamadım bir şey. Ne yapayım? Böyle de kullanırım aslında sıkıntı değil :D

Son düzenleme:
Yaptım.

Aynen kitapçıktaki gibi yaptım. Sadece Power Led 3 pinli diye onu takmadım o kadar.

Restart tuşuyla açılıyor bilgisayar ben anlamadım bir şey. Ne yapayım? Böyle de kullanırım aslında sıkıntı değil :D
Tornavida değdirerek başlatın sistemi.

Reset Switch'i taktığın yere Power Switch'i tak.

Onu yapmıştım ama bu sefer powera bastığım zaman 1 saniye fan dönüp kapanıyordu. Ben de tekrar önceki gibi yaptım şu an sorunsuz kullanıyorum ya alt tarafı büyük düğme yerine küçük düğmeyle açıyorum bilgisayarı tek sorun o.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı