Anakart değiştirdikten sonra bilgisayar açılmıyor

0verlord23

Decapat
Merhaba bugün anakartımı ve işlemci değiştirdim. Eski anakartım CPU Power 4 pinliydi, şu anki anakartım H310 M Pro VDH ve 8 pinli fakat benim PSU 4 pinli. Bu 4 PIN'i bağladığım halde kasaya enerji vs hiçbir şey gelmiyor. Ön panel bağlantılarını kitapçığa göre yaptım fakat hâlâ enerji gelmiyor kasaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak anlayamadım. Anakartlarda genel olarak geniş güç girdisinin dışında 4 pinli bir giriş daha olur. Sizinkinde 8 pin var ve 4ünü takıyorsanız çalışmaması normaldir. Yanlış mı anladım?
Mesela benimkinde de 8pin mevcut. Hepsi takılı.

Tam olarak anlayamadım. Anakartlarda genel olarak geniş güç girdisinin dışında 4 pinli bir giriş daha olur. Sizinkinde 8 pin var ve 4'ünü takıyorsanız çalışmaması normaldir. Yanlış mı anladım?
Mesela benimkinde de 8pin mevcut. Hepsi takılı.

Hocam benim önceki kullandığım anakartımda CPU güç kablosu 4 pinliydi ve güç kaynağımın kablosuda 4 pinli elimde sadece 4 pin var bu yüzden mi enerji gelmiyor kasaya.

Bu işlemciyi şu anki anakarta mı taktınız?

Hayır şu an işlemci olarak i5 9400F taktım.

Hocam benim önceki kullandığım anakartımda CPU güç kablosu 4 pinliydi ve güç kaynağımın kablosuda 4 pinli elimde sadece 4 pin var bu yüzden mi enerji gelmiyor kasaya.

Ram değiştirdiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı