Anakart DIMM B1 ışığı yanıyor ve PC açılmıyor

özgür346

Kilopat
Daha fazla  
Yardım edin lütfen sistemi bugün kurdum açılmıyor 3 bip veriyor. 1 uzun 2 kısa ASUS B450 F II.

Dosya Ekleri

• IMG_20210507_195542.jpg
    IMG_20210507_195542.jpg
    263,6 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin icinde Windows kurulu mu? F1'e basip BIOS'dan BOOT menuye gel, HDD'yi 1.siraya aldiktan sonra kaydedip cik. Icinde herhangi bir isletim sistemi kuruluysa BOOT eder zaten yoksa da kurulum yapman lazim hazir kurulu gelmiyor.
Evet kurulu biostan exit yaptım aygıtlar hazırlanıyor vb dedi açıldı tek bir sorunum kaldı ram 2133 gözüküyor 3000e nasıl çekerim youtube den bulabilir miyim veya siz biliyor musunuz çok teşekkürler bu arada

Evet kurulu biostan exit yaptım aygıtlar hazırlanıyor vb dedi açıldı tek bir sorunum kaldı ram 2133 gözüküyor 3000e nasıl çekerim youtube den bulabilir miyim veya siz biliyor musunuz çok teşekkürler bu arada

Rica ederim, 3000'e MHZ'ye cekebilmen icin iki RAM'inde 3000 MHZ olmasi lazim. Eger oyleyse BIOS'tan DOCP ayarini acman lazim. Ornek video birakiyorum asagiya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rica ederim, 3000'e MHZ'ye cekebilmen icin iki RAM'inde 3000 MHZ olmasi lazim. Eger oyleyse BIOS'tan DOCP ayarini acman lazim. Ornek video birakiyorum asagiya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler yok 2 ram taktım biri 2133 mhz di onu çıkardım 16gb 3000mhzi takılı bıraktım dediğiniz slotta 2.slotta yani çalıştı pc. Teşekkür ederim tekrar

Geri
Yukarı