Anakart ekran kartini görmüyor

Emre Kurtaran

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim anakartim ekran kartimi görmüyor. Sabah GTX 770 takiliydi ekran geliyordu bende karti soktum GTX 1060 3GB taktim ama goruntu vermiyordu. Anakarta taktim kabloyu ve goruntu verdigini gordum ekran karti takili olmasina ragmen.

Bir sürü şey denedim.
Anakartin PCI-e yerini temizledim.
RAM sok tak yaptim.
Anakart BIOS guncelledim ki zaten gunceldi(bir düşuk versiyonunu attim olmadi bir daha guncelledim)
Eski driverlari sildim gene olmadi.
Güvenli modda baslattim dedim bir ihtimal ama yok olmadi.

Sistem.

İşlemci-i5 2500.
RAM-4x4GB HyperX.
Anakart- ASUS H61M-K
Ekran kartım -Zotac GTX 1060 3GB.
Once kullandigim kart- Zotac GTX 770.

1060'ın sağlam olduğundan emin misiniz? 770 görüntü veriyorsa normalde bunun da vermesi gerekir.

Arkadaşlar benim anakartim ekran kartimi görmüyor. Sabah GTX 770 takiliydi ekran geliyordu bende karti soktum GTX 1060 3GB taktim ama goruntu vermiyordu. Anakarta taktim kabloyu ve goruntu verdigini gordum ekran karti takili olmasina ragmen.

Bir sürü şey denedim.
Anakartin PCI-e yerini temizledim.
RAM sok tak yaptim.
Anakart BIOS guncelledim ki zaten gunceldi(bir düşuk versiyonunu attim olmadi bir daha guncelledim)
Eski driverlari sildim gene olmadi.
Güvenli modda baslattim dedim bir ihtimal ama yok olmadi.

Sistem.

İşlemci-i5 2500.
RAM-4x4GB HyperX.
Anakart- ASUS H61M-K
Ekran kartım -Zotac GTX 1060 3GB.
Once kullandigim kart- Zotac GTX 770.
Ekran kartı sorunlu olabilir veya anakartta slot yerinde ufak sorunlar vardır bilen birine göstermek gerek

Hocam PCI slotu ekran kartının ağırlığından dolayı ekran kartı aşağı çekiyor olabilir bir de kasayı yan yatırın yere öyle deneyin. Daha önce eski bir ekran kartında başıma gelmişti. Eğer bu da olmazsa farklı bir bilgisayarda deneyiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1060'ın sağlam olduğundan emin misiniz? 770 görüntü veriyorsa normalde bunun da vermesi gerekir.

Evet sağlam.

Ekran kartı sorunlu olabilir veya anakartta slot yerinde ufak sorunlar vardır bilen birine göstermek gerek.

Anakartta bir sıkıntı yok.

Hocam PCI slotu ekran kartının ağırlığından dolayı ekran kartı aşağı çekiyor olabilir bir de kasayı yan yatırın yere öyle deneyin. Daha önce eski bir ekran kartında başıma gelmişti. Eğer bu da olmazsa farklı bir bilgisayarda deneyiniz.

GTX 770 daha agir ve buyuk GTX 1060'a gore.

Ekran kartında kullandığınız çıkışta da sorun olabilir.
HDMI, DVI, DP ne kullanıyorsunuz? Orada farklı bir tercih imkanı var mı?

Hiçbir sikiti yok. Ne anakartta ne de ekran kartlarinda bir problem yok GTX 770'te calisiyor GTX 1060 da sanirsam benim kullandigim anakart veyahut islemci yuzunden GTX 1060'i algılamıyor cok saçma bir şey ama yapacak bir şey yok elimden gelen her şeyi denedim- ekran kartlarini farkli bir PC'ye taktim çalışıyorlar. Allah nasip ederse yeni bir anakart RAM islemci alacağım parayi bulursamsa tabii ki.
Cevap verdiğiniz ve zaman ayirdiginiz icin hepinize teşekkür ediyorum.

Türkiyemizin de başı sağ olsun Allah yardımcımız olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı