RX 570 anakart ekran kartını görmüyor

Ultracı

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, ben yeni RX 570 ASUS STRIX aldım ondan önce onboard ile kullanıyordum ekran kartını, PCI Express slotuna oturttum monitörüm VGA lı olduğu için HDMI to VGA dönüştürücü taktım. 8 pin gerekiyor ekran kartına 6+2 olarak taktım fakat sistemi çalıştırdığımda anakartın üzerindeki dijital yerde B2 kodunda takılı kalıyor ekrana görüntü gelmiyor anlayacağınız bilgisayar kendini başlatmiyor pinleri çıkarınca VGA'yı onboard a takınca tekrar çalışıyor fakat pini çıkarmadan onboard a takarsam tekrar B2 de kalıyor yani pini takınca B2 oluyor ekran kartının ışıkları yanıyor çalışıyor yani ekran kartı. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Yabancı kaynakları eklerseniz fikir verebiliriz.
Birazdan eklerim.
[Çözüldü] MSI GTX 1050 B2 Hatası - Technopat Sosyal. Öncelikle aynı erroru alan bır arkadaş çözüldü denilmiş bır incelerseniz sevinirim, size daha fazla kaynak sunacağım.
Birazdan eklerim
[Çözüldü] MSI GTX 1050 B2 Hatası - Technopat Sosyal. Öncelikle aynı error u alan bı arkadaş çözüldü denilmiş bı incelerseniz sevinirim, size daha fazla kaynak sunacağım.
Burada BIOS güncellemesi ile sorunun çözüldüğünü söylüyor bende en son sürüm zaten.

@Ultracı Dostum tuşla yapılmıyor. BIOS pilinin etrafında 2'li pin var.(Erkek. Yani dışa doğru.) Buna tornavidayı 5-6 saniye dokunduruyorsun yetiyor. Görselde pilin yanında ki (sağındaki) çıkıntı. Ona tornavidayı 5-6 saniye dokundur...

Bu işlemi yaparken bilgisayarın güç kablosunu çıkar...

JBAT yazabilir pinin altında. Anakartın kitapçığına bak.

Dosya Ekleri

• cmos-battery-1.jpg
    cmos-battery-1.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 81
@Ultracı Dostum tuşla yapılmıyor. BIOS pilinin etrafında 2'li pin var.(Erkek. Yani dışa doğru.) Buna tornavidayı 5-6 saniye dokunduruyorsun yetiyor. Görselde pilin yanında ki (sağındaki) çıkıntı. Ona tornavidayı 5-6 saniye dokundur...

Bu işlemi yaparken bilgisayarın güç kablosunu çıkar...

JBAT yazabilir pinin altında. Anakartın kitapçığına bak.
hocam dediğinizi yaptıktan sonra ekran kartını diğer PCI express slotuna taktım ve görüntü aldım ama fanlar 10 saniye döndükten sonra duruyor..

@Ultracı Fanların durması normal. Belli bir derecenin aşağısında çalışmıyorlar. Yük altında dönüyor mu test et. Yani oyunda... Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar :) .
Hocam teşekkürler benim anakartımda 2x PCI express x16 var sanırım aşağıdaki slota taktiğin için performans düşüklüğü olur mu

@Ultracı Olmaz. Yüksek ihtimalle biri güçlendirilmiş slottur. Diğerine takınca görüntü gelmiyor mu? Denedin mi?
Denedim üsttekinden görüntü alamadım bı ara aldım ama çizgili falandı oda hemen gitti sanırım üst slot arızalı ama alttaki slotta üst slotla aynı güce sahipse problem olmaz
Asrock Z77 extreme 4 anakart bu arada

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı