Anakart fan çoklayıcı kullanılmalı mı?

bartuhann

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar acemiyim ve girişleri bu şekilde yaptım sizce fan çoklayıcı alınır mı? Egzoz için yerinden tam emin olamadım ama çalışıyor. Bir de kasanın ön fanlarının RGB kablolarını doğru yere takmış mıyım?

20230615_101337 (1).jpg

fwebp.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrı ayrı takmak ayarlarını birbirinden bağımsız yapmak için ideal mesela egzoz fanıni yüksek devir diğerleri orta devirde dönebilir sıkıntı yok gibi ARGB bağlantısı başka girişe takilamaz zaten akıllı pin var.

Kasa fanlarının RGB'^leri eğer Armory Crate üzerinden kontrole dilebiliyorsa zaten doğru bağlamışsın demektir. 3 pinli ARGB fanlar sanırsam. Çünkü 3'lü hat var. Kasa fanlarında da önemli olan şudur. CPU fan girişine ya kule tipine bağlı olan fanları ya da sıvı soğutmanda radyatöre bağlı olan fanları takmalısın. Kalan CHA fan girişlerini de normalde 4 5 adede kadar çoğaltan Y tipi çoğaltıcılarla kullanıyorlar ama ideali bence 3'lü çoğaltıcılar. Burada önemli olan aynı marka/model veya teknik özellikler olan fanları bir grup olarak çoğaltıcıya bağlaman. Özellikle o çoğaltıcılarda öncelik 4 pinli olan başlığa fanı bağlaman.

Kasa fanlarının RGB'^leri eğer Armoury Crate üzerinden kontrole dilebiliyorsa zaten doğru bağlamışsın demektir. 3 pinli ARGB fanlar sanırsam. Çünkü 3'lü hat var. Kasa fanlarında da önemli olan şudur. CPU fan girişine ya kule tipine bağlı olan fanları ya da sıvı soğutmanda radyatöre bağlı olan fanları takmalısın. Kalan CHA_FAN girişlerini de normalde 4 5 adede kadar çoğaltan y tipi çoğaltıcılarla kullanıyorlar ama ideali bence 3'lü çoğaltıcılar. Burada önemli olan aynı marka/model veya teknik özellikler olan fanları bir grup olarak çoğaltıcıya bağlaman. Özellikle o çoğaltıcılarda öncelik 4 pinli olan başlığa fanı bağlaman.

Link atabilir misiniz?

Ayrı ayrı takmak ayarlarını birbirinden bağımsız yapmak için ideal mesela egzoz fanıni yüksek devir diğerleri orta devirde dönebilir sıkıntı yok gibi ARGB bağlantısı başka girişe takilamaz zaten akıllı pin var.

Teşekkürler ekstra çoğaltıcı alınır mı?

Bu CPU için de kullanılabilir ihtiyaç halinde. Maksadı tek girişi 3 adede çoğaltması. PWM ve 3 pinli fanlar ile uyumludur.

Molex mi kaldı hocam. Sakın molex kullanmayın. Yoksa hem daha az güvenli bir yöntemdir hem de fanlarınız son hızda çalışır sürekli. Kim demişse biraz baştan savma söylemiş.

Molex mi kaldı hocam. Sakın Molex kullanmayın. Yoksa hem daha az güvenli bir yöntemdir hem de fanlarınız son hızda çalışır sürekli. Kim demişse biraz baştan savma söylemiş.

Attığınız linkteki ürünü alıyorum o zaman.

Molex mi kaldı hocam. Sakın Molex kullanmayın. Yoksa hem daha az güvenli bir yöntemdir hem de fanlarınız son hızda çalışır sürekli. Kim demişse biraz baştan savma söylemiş.

Şu da aynı işlevi görür mü Trendyol'da kargo da ödüyorum Hepsiburada'da premium üyesiyim. Kaliteli midir aogo markası.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı